26 minut

1. října 2020

Obsah dílu

Volby - den druhý — Místní referenda 2020 — Referendum o byty v Milovicích — Při návštěvě restaurací, barů nebo hospod bude zřejmě nutné se registrovat — Další odběrová místa v Praze — Nové nařízení komplikuje krouýky a zájmové činnosti — Vnitro zaplatí zabavené roušky — Pojízdná pobočka České pošty — Pojízdná učebna — Vznikl 43. výsadkový pluk — Plošný zákaz alkoholu na veřejnosti v Jirkově — Moštárny a pěstitelské pálenice na Vysočině očekávají lepší sezonu — Policie zadržela 44 ekologických aktivistů — Zahrádky na Smetanově nábřeží zůstávají — Předvolební superdebata — V sušické nemocnici se opět zavírá chirurgické oddělení — Oprava kamenného betlému

Části dílu

00:58
Volby - den druhý
  Během dneška volili lidé v pobytových zařízeních sociální péče, která hygienici uzavřeli do karantény.
  03:05
  Místní referenda 2020
   Jak už to bývá někde se společně s celostátními krajskými, popř. senátními volbami pořádají místní referenda, ve kterých obyvatelé rozhodují většinou o nějakých projektech v té které konkrétní obci nebo městě.
   03:45
   Referendum o byty v Milovicích
    K místnímu referendu v Lysé nad Labem teď podrobněji. Město Lysá vlastní 350 bytů ve 4 kilometry vzdálených Milovicích.
    05:39
    Při návštěvě restaurací, barů nebo hospod bude zřejmě nutné se registrovat
     Roman Prymula ohlásil, že při návštěvě restaurací, barů nebo hospod bude zřejmě nutné se registrovat - podobně jako to už zavedli v Británii nebo v Německu.
     06:36
     Další odběrová místa v Praze
      Přímo v centru Prahy - ve Spálené ulici dneškem přibylo nové odběrové místo pro testování na koronavirus.
      08:07
      Nové nařízení komplikuje krouýky a zájmové činnosti
       Omezení volnočasových aktivit kroužků a zájmových činností bude platit s nástupem nouzového stavu v zemi od pondělí. A jejich provozovatelé a organizátoři často ještě čekají na přesné pokyny hygieniků.
       10:20
       Vnitro zaplatí zabavené roušky
        Ministerstvo vnitra Ústeckému kraji uhradí 26 milionů na vyplacení kompenzace firmě, které kraj v březnu letošního roku zabavil stovky tisíc roušek ve skladu v Lovosicích.
        10:45
        Pojízdná pobočka České pošty
         Na Bruntálsku už jezdí, do vesnic na Rychnovsku se dnes vypravila poprvé pojízdná, mobilní pošta. Fakticky poštovní dodávka, v níž nebo u níž si lidi můžou vyřídit stejné služby jako v kamenné pobočce.
         12:29
         Pojízdná učebna
          Nejen mobilní pošta totiž začala objíždět vesnice. Na Bruntálsku a Rychnovsku zase představili novou pojízdnou učebnu.
          13:36
          Vznikl 43. výsadkový pluk
           Česká armáda má novou jednotku - 43. výsadkový prapor v Chrudimi se změnil na pluk. Stal se součástí síly okamžité reakce.
           14:43
           Plošný zákaz alkoholu na veřejnosti v Jirkově
            Jirkov - město v těsném sousedství Chomutova se dlouhodobě potýká s alkoholem na veřejnosti
            16:31
            Moštárny a pěstitelské pálenice na Vysočině očekávají lepší sezonu
             Moštárny a pěstitelské pálenice na Vysočině očekávají lepší sezonu než před rokem, kdy se v kraji ovoce neurodilo. Nejčastějším ovocem v palírnách na Vysočině jsou letos hrušky, jablka a taky švestky.
             18:16
             Policie zadržela 44 ekologických aktivistů
              Účastníků protestu u sídla Poslanecké sněmovny v Praze zadržila policie. Ti chtěli na dveře dolní parlamentní komory přibít deklaraci o klimatické nouzi.
              18:39
              Zahrádky na Smetanově nábřeží zůstávají
               Pražský magistrát až do konce roku prodloužil zákaz průjezdu aut na části Smetanova nábřeží v centru hlavního města.
               20:25
               Předvolební superdebata
                Česká televize pokračuje ve vysílání předvolebních diskusí - večer se uskuteční takzvaná superdebata.
                20:52
                V sušické nemocnici se opět zavírá chirurgické oddělení
                 Jedenáct lékařů včetně primáře dalo výpovědi poté, co radní odvolali oba jednatele. Nemocnice je dlouhodobě ve ztrátě, navíc ekonomické propady v posledních měsících připisuje radnice dnes už bývalému vedení nemocnice.
                 22:43
                 Oprava kamenného betlému
                  Ke kamennému betlému barokního mistra Matyáše Brauna se vrátili restaurátoři. Na rozdíl od pokusů z minulých let teď zahajili generální očistu této národní kulturní památky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  2. října 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám