Obsah dílu

Dnes ve 14 hodin začaly volby — Průběh voleb v Kladně — Stejně jako v jiných tuzemských krajích, i na Vysočině se dnes otevřely brány volebních místností — Volby v karanténě — Průběh voleb v Českých Budějovicích — Strach z možné nákazy koronavirem — Ministerstvo zdravotnictví vydalo nový semafor — Dvě ohnská nákazy hlásí nemocnice na Vysočině. — Průběh voleb ve Starém Hradišti — Referenda ve Středočeském kraji — Volební kuriozita — Kuriózní volební místnosti — Volí i nejmenší obce — Na horách letos výrazně přibylo zraněných turistů — Dobrovolníci budou opět potřební — Nový nosorožec ve Dvoře Králové

Části dílu

01:21
Dnes ve 14 hodin začaly volby
  Už 4 hodiny jsou po celém Česku otevřené volební místnosti a volby do krajských zastupitelstev a ve třetině obvodů i do Senátu jsou v plném běhu.
  01:21
  Průběh voleb v Kladně
   V Kladně sleduje průběh voleb redaktorka Ivana Malá.
   03:42
   Stejně jako v jiných tuzemských krajích, i na Vysočině se dnes otevřely brány volebních místností
    Názory na volby se u místních lidí často rozcházejí. Možná i z toho důvodu bývala celková volební účast v regionu vždy kolísavá.
    04:40
    Volby v karanténě
     Po celé republice dnes měli lidi možnost volit i doma. Jezdily za nimi speciální volební komise. Třeba v Plzeňském kraji o takový způsob hlasování požádalo 107 lidí.
     05:30
     Průběh voleb v Českých Budějovicích
      Živě v další volební místnosti - v Českých Budějovicích, s Romanou Lehmannovou.
      08:57
      Strach z možné nákazy koronavirem
       Příběh jednadvacetileté Lucie Špánkové, která pečuje o svou nemocnou babičku. Koronaviru se obává hlavně kvůli ní. Riziko nákazy vidí i ve volební místnosti.
       09:43
       Ministerstvo zdravotnictví vydalo nový semafor
        Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo semafor rizika koronavirové nákazy. Nově červené - jako místa s rizikem nejvyšším - jsou na něm kromě hlavního města a Uherskohradišťska i okresy Praha-Východ a Praha-Západ.
        11:04
        Dvě ohnská nákazy hlásí nemocnice na Vysočině.
         Jde o zdravotnické zařízení v Novém Městě na Moravě a taky v Jihlavě. Tam omezují i plánované operace.
         11:43
         Průběh voleb ve Starém Hradišti
          Naše 3. živé zastavení u probíhajících voleb - Staré Hradiště u Pardubic, jsme tam s Erikem Knajflem.
          14:23
          Referenda ve Středočeském kraji
           Jak už jsme vám včera říkali, společně s celostátními krajskými, popř. senátními volbami se na některých místech konají taky referenda, ve kterých obyvatelé rozhodují většinou o projektech v té které konkrétní obci nebo městě.
           17:10
           Volební kuriozita
            V Jaroměři na Náchodsku je volební místnost ve výtopně u parních lokomotiv v železničním muzeu.
            19:10
            Kuriózní volební místnosti
             Volební místnosti nejsou vždy na obecním úřadě nebo ve školách. Po celé republice se najdou i kuriózní místa. Volit tak můžou lidi v kině, pneuservise nebo ve fotbalové kabině.
             19:48
             Volí i nejmenší obce
              V Čilé na Rokycansku, druhé nejmenší obci v Česku s pouhými 19 obyvateli, se už mnoho let volební komise téměř nemění. Dříve měli až devadesáti procentní volební účast.
              21:01
              Na horách letos výrazně přibylo zraněných turistů
               Může za to vysoká návštěvnost. Třeba na Šumavě bylo letos nejvíc návštěvníků za posledních deset let. Úrazy teď ale vystřídalo pátrání po ztracených turistech nebo houbařích. Někteří čekali na záchranu v lese celou noc.
               22:56
               Dobrovolníci budou opět potřební
                Jihočeský kraj hledá dobrovolníky, kteří by pomohli v domovech seniorů a dalších zařízeních. Krajský krizový štáb se tím připravuje na možné zhoršení epidemické situace. Díky předem připravenému seznamu bude aktivace pomocníků rychlejší.
                24:21
                Nový nosorožec ve Dvoře Králové
                 Včera v noci převezli ošetřovatelé do ZOO Dvůr Králové nosorožce jménem Kusini. Tomu je 29 let a dorazil z německého Hodenhagenu, kde před rokem proslul útokem na auto.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 5. říjen 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 29. březen

                 Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                 29. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. březen

                 Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                 28. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. březen

                 Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                 27. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. březen

                 Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                 24. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. březen

                 Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                 23. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. březen

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám