Události v regionech (Praha)

2. říjen 2020

Část: Průběh voleb v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Dnes ve 14 hodin začaly volby — Průběh voleb v Kladně — Stejně jako v jiných tuzemských krajích, i na Vysočině se dnes otevřely brány volebních místností — Volby v karanténě — Průběh voleb v Českých Budějovicích — Strach z možné nákazy koronavirem — Ministerstvo zdravotnictví vydalo nový semafor — Dvě ohnská nákazy hlásí nemocnice na Vysočině. — Průběh voleb ve Starém Hradišti — Referenda ve Středočeském kraji — Volební kuriozita — Kuriózní volební místnosti — Volí i nejmenší obce — Na horách letos výrazně přibylo zraněných turistů — Dobrovolníci budou opět potřební — Nový nosorožec ve Dvoře Králové

Části dílu

01:21
Dnes ve 14 hodin začaly volby
  Už 4 hodiny jsou po celém Česku otevřené volební místnosti a volby do krajských zastupitelstev a ve třetině obvodů i do Senátu jsou v plném běhu.
  01:21
  Průběh voleb v Kladně
   V Kladně sleduje průběh voleb redaktorka Ivana Malá.
   03:42
   Stejně jako v jiných tuzemských krajích, i na Vysočině se dnes otevřely brány volebních místností
    Názory na volby se u místních lidí často rozcházejí. Možná i z toho důvodu bývala celková volební účast v regionu vždy kolísavá.
    04:40
    Volby v karanténě
     Po celé republice dnes měli lidi možnost volit i doma. Jezdily za nimi speciální volební komise. Třeba v Plzeňském kraji o takový způsob hlasování požádalo 107 lidí.
     05:30
     Průběh voleb v Českých Budějovicích
      Živě v další volební místnosti - v Českých Budějovicích, s Romanou Lehmannovou.
      08:57
      Strach z možné nákazy koronavirem
       Příběh jednadvacetileté Lucie Špánkové, která pečuje o svou nemocnou babičku. Koronaviru se obává hlavně kvůli ní. Riziko nákazy vidí i ve volební místnosti.
       09:43
       Ministerstvo zdravotnictví vydalo nový semafor
        Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo semafor rizika koronavirové nákazy. Nově červené - jako místa s rizikem nejvyšším - jsou na něm kromě hlavního města a Uherskohradišťska i okresy Praha-Východ a Praha-Západ.
        11:04
        Dvě ohnská nákazy hlásí nemocnice na Vysočině.
         Jde o zdravotnické zařízení v Novém Městě na Moravě a taky v Jihlavě. Tam omezují i plánované operace.
         11:43
         Průběh voleb ve Starém Hradišti
          Naše 3. živé zastavení u probíhajících voleb - Staré Hradiště u Pardubic, jsme tam s Erikem Knajflem.
          14:23
          Referenda ve Středočeském kraji
           Jak už jsme vám včera říkali, společně s celostátními krajskými, popř. senátními volbami se na některých místech konají taky referenda, ve kterých obyvatelé rozhodují většinou o projektech v té které konkrétní obci nebo městě.
           17:10
           Volební kuriozita
            V Jaroměři na Náchodsku je volební místnost ve výtopně u parních lokomotiv v železničním muzeu.
            19:10
            Kuriózní volební místnosti
             Volební místnosti nejsou vždy na obecním úřadě nebo ve školách. Po celé republice se najdou i kuriózní místa. Volit tak můžou lidi v kině, pneuservise nebo ve fotbalové kabině.
             19:48
             Volí i nejmenší obce
              V Čilé na Rokycansku, druhé nejmenší obci v Česku s pouhými 19 obyvateli, se už mnoho let volební komise téměř nemění. Dříve měli až devadesáti procentní volební účast.
              21:01
              Na horách letos výrazně přibylo zraněných turistů
               Může za to vysoká návštěvnost. Třeba na Šumavě bylo letos nejvíc návštěvníků za posledních deset let. Úrazy teď ale vystřídalo pátrání po ztracených turistech nebo houbařích. Někteří čekali na záchranu v lese celou noc.
               22:56
               Dobrovolníci budou opět potřební
                Jihočeský kraj hledá dobrovolníky, kteří by pomohli v domovech seniorů a dalších zařízeních. Krajský krizový štáb se tím připravuje na možné zhoršení epidemické situace. Díky předem připravenému seznamu bude aktivace pomocníků rychlejší.
                24:21
                Nový nosorožec ve Dvoře Králové
                 Včera v noci převezli ošetřovatelé do ZOO Dvůr Králové nosorožce jménem Kusini. Tomu je 29 let a dorazil z německého Hodenhagenu, kde před rokem proslul útokem na auto.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 5. říjen 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 24. březen

                 Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                 24. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. březen

                 Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                 23. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. březen

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. březen

                 ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. březen

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. březen

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám