Středočeská policie oznámila, že má první určité stopy k sériovým krádežím ve vilových čtvrtích v Praze a nejbližším okolí. Zadržela několik lupičů a nevylučuje, že by mezi nimi mohl být taky člen organizované skupiny, která koncem minulého roku vykradla desítky rodinných domů. 15 000 obyvatel a jeden supermarket. To je situace v ústeckém městském obvodu Střekov. Změnit by to měla výstavba nového supermarketu.

Obsah dílu

Má policie první pachatele?

Ještě to nevědí úplně jistě, ale myslí, si, že už jsou na stopě, nebo dokonce - že první naléhavě hledané pachatele mají.

Tři tisíce - zhruba tolik policistů chybí napříč celou republikou

Největší podstav má Praha a Středočeský kraj. Nedostatek lidí v řadách policie dlouhodobě hlásí také Liberecký kraj, kde v závěru roku chybělo 127 policistů.

Ptačí chřipka-den poté

Na farmě ve Slepoticích, zasažené ptačí chřipkou, dnes začali likvidovat podestýlku v 5 halách. Zůstane uskladněná v areálu.

Nemožnost pojištění exotického ptactva

Chovatelé drůbeže mají určitou možnost odškodného v případě ptačí chřipky. Už ale ne chovatelé a majitelé okrasných nebo exotických ptáků - kterých se mimořádná nařízení veterinární správy rovněž týkají.

Silnice bez dotace

Silnice 2. a 3. třídy patří krajům. A ty zatím nevědí, jestli na jejich nutné opravy - po zimě nebo dlouhodobě odkládané - budou moct počítat i s nějakou podporou státu.

Nehoda vlaku

Hned 2x se dnes v Česku srazil osobní vlak na přejezdu s nákladním autem: U Staré Huti na Příbramsku při tom jeden ze tří vagonů vykolejil a nachýlil se na bok.

V lese se pohybuje puma

Je to zpráva, která se v Česku čas od času objeví; a ne vždy se potvrdí její věrohodnost - že se někde v lese, v revíru pohybuje exotická šelma - puma.

Oprava zdi v Zákupech

Ta se částečně zřítila 9. ledna. Národní památkový ústav, který sanaci zaplatí ze svých zdrojů, už získal projektovou dokumentaci na opravu zdi.

Sbírka knih pro borskou věznici

Na dvě stě padesát vězňů káznice v Plzni na Borech si pravidelně půjčuje knihy z místní knihovny. Řada svazků tady už ale není v nejlepším stavu.

Havlíčkobrodská psychiatrická nemocnice

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch trvá na odvolaní ředitele Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě Jaromíra Maška, přestože ministerstvo v té souvislosti původně zveřejnilo některé nepřesné informace.

Včely a brzké jaro

Letošní zima kvůli nadprůměrně vysokým teplotám nesvědčí včelám. Včelařům navíc sezóna začala výrazně dřív, než je obvyklé. Zapomenout proto musí na zažitá pravidla a k úlům se vydat už teď předčasně.

Trénink letečtích záchranářů

Jak zachránit člověka z nepřístupného terénu nebo z vodní hladiny - to ve skalnaté lokalitě Ostré Hůrky u Starého Plzence trénovali letečtí záchranáři spolu s posádkami vrtulníků české armády. Záběry z tohoto cvičení právě teď vidíte.

Betonárka u přehrady

Na okraji Plzně v blízkosti multifunkčního sportovního areálu a přehrady mají místní lidi strach z výstavby betonárny. Sepsali kvůli ní už 4 petice.

Kvůli popadaným stromům po orkánu Sabine jsou stále nepřístupné některé stezky na Šumavě

A to i pro pěší turisty. V likvidaci polomů budou lesníci pokračovat i v následujících týdnech. V lesích stále hrozí pád stromů. Cesty teď pravidelně kontrolují strážci parku. A upozorňují turisty, kterým místům se raději vyhnout.

Vrací se tramvaj T2

Po 56 letetech se tramvaje T2 vrací do pražského provozu. Budou jezdit na nostalgické lince 23. Naposledy byly na trati v Liberci, odkud je dopravní podnik koupil.

70 let od smrti Josefa Toufara

Želivský klášter připomíná 70 let od smrti Josefa Toufara - faráře spojeného s tzv. číhošťským zázrakem. Věřící popsali, jak se při jeho bohoslužbě na oltáři pohnul kříž. Tehdejší režim faráře zatkl a ten na následky mučení zemřel 25. února 1950.

Lesníci vítězí nad kloubnatkou smrkovou

Lesníkům se v okolí Hory svatého Šebestiána podařilo zvítězit nad kloubnatkou smrkovou. Ta napadla v Krušných horách všechny smrky pichlavé.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD