Čeští i němečtí ekologové a obchodníci se bouří proti zbytečnému tisku neekologických účtenek. Kvůli změně zákona se v těchto dnech hromadí účtenky v německých pekárnách. Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy. Výjimkou je výstavba na již zastavěných plochách a ve stejné velikosti.

Obsah dílu

Říční tanker vyplul

Včera jsme vám ukázali 86 metrů dlouhý, říční tanker, postavený pro nizozemského rejdaře v loděnicích u Lovosic. A společně jsme i živě, byli svědky toho, jak cestu po Labi ke svému nizozemskému majiteli.

Jak se splavňuje Labe a Vltava

Ještě trocha kontextu a souvislostí: V Česku se nákladní lodní doprava týká, pokud ještě vůbec, hlavně Labe a Vltavy. Obě tyto řeky ale zdaleka nejsou splavné celé - Labe je splavné od Hřenska a hranic s Německem po Přelouč.

Ptačí chřipka

Likvidace celého velkochovu 137-mi tisíc krůt a brojlerů na drůbeží farmě společnosti Moras ve Slepoticích na Pardubicku, kde se objevil virus ptačí chřipky, skončila - všichni ptáci z chovu byli usmrcení a odvezení do kafilerie.

Likvidace chovu drůbeže ve Slepoticích skončila.

Trvala 66 hodin. Hasiči odstranili 137 tisíc kusů drůbeže. Kamióny odvezly do kafilérie 430 tun.

Žena, která včera skočila z 5. patra zemřela

38-tiletá žena, která včera ráno skočila za svou dcerou z 5.patra panelového domu v Těšínské ulici v Plzni dnes v nemocnici zemřela.

Vydávání účtenek

Obchodníci, ale ani ekologičtí aktivisti se nemůžou smířit s povinným tiskem účtenek. Ty se teď, po změně zákona, ve velkém hromadí v německých pekárnách.

Obžaloba za lávku

Kvůli pádu Trojské lávky v zimě před třemi lety teď státní zastupitelství obžalovalo dva lidi - z obecného ohrožení z nedbalosti.

Vstup: Sněž z Polska otevřená

Cesty z polské strany na Sněžku jsou opět otevřené. Podařilo se zajistit plechy na opláštění meteorologické stanice.

Šumavská Železná Ruda už nepovolí žádné nové apartmánové domy

Výjimkou je výstavba na již zastavěných plochách a ve stejné velikosti. Kvůli tlaku na zastupitele ze strany investorů proto radnice schválila stavební uzávěru. Ke stejnému kroku míří řada dalších obcí.

Spory kolem nemocnice v Chebu

Karlovarský kraj nechá přepracovat projekt dostavby chebské nemocnice - zakázky za půl miliardy korun. S dodavatelem prací ukončil smlouvu v listopadu loňského roku.

Kamerový systém v Jablonci nad Nisou

Městský kamerový systém v Jablonci nad Nisou bude i po další 4 roky provozovat společnost Grepa bývalého primátora Milana Kroupy - a to za 2 miliony korun.

Databáze ztracených a nalezených psů

Databázi ztracených a nalezených psů je možné využít ode dneška na webu Státní veterinární správy. Ta bude fungovat do doby, než bude spuštěný centrální registr psů, který je naplánovaný na rok 2022.

Ukradené violoncello

Zloděje violoncella v hodnotě 80 tisíc korun hledají policisté v Praze. Neznámý pachatel ho ukradl ze zaparkovaného auta ve Vršovické ulici 13. ledna.

Vlk v Praze

Nekrmit, nehladit a nedávat drobné. Pražští strážníci varují před vlkem bělobříškatým. Potkat ho ale můžete i jinde v Česku. Jde samozřejmě o nadsázku.

Zdravotníci se učí sebeobraně.

V Havlíčkově Brodě zažila na urgentním příjmu agresivního pacienta každá zdravotní sestra.

Problém s parkováním v Plzni

Zaparkovat v některých plzeňských čtvrtích je čím dál těžší, podle některých na to má vliv i postupné rozšiřování placených zón. Řidiči se kvůli tomu přesouvají do míst, kde za parkování platit nemusí.

Marco Tirelli v Domě umění

Italský malíř Marco Tirelli poprvé vystavuje v Česku. Jeho černobílá díla zaplnila Dům umění v Českých Budějovicích. Divák má díky ní možnost vstoupit do autorova světa pomocí sto dvaceti deníkových kreseb.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD