Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic — Likvidace drůbeže pokračuje — Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici — Nemocný žák v Teplicích — Strastiplná cesta tankeru — První velký zvedací most — Policisté hledají vandala — Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat — Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava — Záchrana renesančního zámku ve Velvarech — Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta — Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě. — Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni — Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého — Společenství vlastníků v Jihočeském divadle — Namísto mokřadu - rodinné domy. — Dětská kniha o pražském metru — Výluka vysílačů

Části dílu

00:55
Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic
  Jedna z podob letošní, zatím velmi mírné zimy: Silnice jsou bez sněhu, dosud byly i bez náledí, maximálně tak mokré - takže správa silnic má zatím minimum výjezdů kvůli jejich údržbě.
  02:29
  Likvidace drůbeže pokračuje
   Na farmě Moras ve Slepoticích na Pardubicku hasiči odklízejí utracenou drůbež. Kamióny ji odvážejí do kafilérie ve Věži na Havlíčkobrodsku.
   03:31
   Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici
    Jak se žije v Česku - jaká je životní úroveň a vybavenost českých domácností - to teď zjišťují tazatelé Statistického úřadu.
    05:14
    Nemocný žák v Teplicích
     8-miletý žák základní školy v Teplicích onemocněl meningitidou: 60 lidí z jeho okolí tak musí podstoupit prohlídku u obvodního lékaře.
     06:00
     Strastiplná cesta tankeru
      Před Vánocemi vše proběhlo, jak mělo: Říční tanker Edda, určený pro nizozemského rejdaře, byl v loděnicích u Lovosic pokřtěn, na vodu sjel hladce. Dnes měl vyjet. Proč se tak nestalo?
      07:42
      První velký zvedací most
       V Lužci nad Vltavou ráno instalovali 1.železniční zvedací most v Česku: Vede přes plavební kanál u Mělníka a znamená další velký krok k lepšímu zplavnění vltavské vodní cesty.
       09:22
       Policisté hledají vandala
        13 aut, zaparkovaných na náměstí 14.října v Praze na Smíchově, poškodil neznámý vandal. Stalo se to už v sobotu 14.prosince, ale policie záběry z pouličních kamer dala k dispozici až teď.
        09:46
        Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat
         Sněmovní výbory pro životní prostředí a zemědělství podpořily postupné zastavení chovu a drezury volně žijících zvířat v cirkusech.
         11:42
         Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava
          Platit začne od prvního března a je na patnáct let. Nová regule rozděluje šumavský národní park do čtyř sekcí. Přírodní zóna vznikne asi na čtvrtině plochy a ponechá se pouze přírodním procesům.
          12:25
          Záchrana renesančního zámku ve Velvarech
           V renesančním kostele svatého Jiří ve Velvarech teď restaurátoři odkrývají původní fresky z roku 1616: Kostel byl v minulosti často cílem vandalů a chátral.
           15:06
           Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta
            Ženu i s dítětem donutil opustit vozidlo a pak jejich autem ujel. Kriminalisté dopadli pětatřicetiletého muže, který na semaforech v Plzni v Klatovské ulici nasedl k řidičce na místo spolujezdce, donutil ji vystoupit a s vozem ujel.
            15:38
            Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě.
             Jednotná jízdenka je součástí nového systému Veřejná doprava Vysočina.
             17:16
             Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni
              Matka s nezletilou dcerou vypadly po osmé hodině ráno z okna panelového domu v Plzni.
              17:51
              Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého
               Jihočeský kraj prořeže tisícovku stromů, ve kterých žije kriticky ohrožený druh brouka páchníka hnědého. Projekt má pomoct k záchraně jeho populace.
               19:34
               Společenství vlastníků v Jihočeském divadle
                Schůze vlastníků jednotek plná emocí, urážek a zoufalství. Původní divadelní představení Jiřího Havelky se po úspěšném zfilmování vrací opět na divadelní prkna.
                21:34
                Namísto mokřadu - rodinné domy.
                 Taková je myšlenka vedení města Hejnice. Ekosystém pod Jizerskými horami chtějí rozparcelovat, vodu svést do dvou tůní a pozemky prodat. Proti se postavila skupina lidí, která peticí bojuje za záchranu mokřadu.
                 23:15
                 Dětská kniha o pražském metru
                  Kniha o pražské podzemní dráze nazvaná "To je Metro, čéče" míří do italské Bologni. Ilustrátoři Jan Šrámek a Veronika Vlková ji představí na prestižním veletrhu dětských titulů.
                  24:43
                  Výluka vysílačů
                   A ještě jedno upozornění na závěr. Od dnešní půlnoci je naplánována odstávka vysílačů České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch. Bude trvat do zítřejšího poledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                   22. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                   16. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                   15. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám