26 minut

19. února 2020

Obsah dílu

Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic — Likvidace drůbeže pokračuje — Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici — Nemocný žák v Teplicích — Strastiplná cesta tankeru — První velký zvedací most — Policisté hledají vandala — Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat — Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava — Záchrana renesančního zámku ve Velvarech — Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta — Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě. — Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni — Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého — Společenství vlastníků v Jihočeském divadle — Namísto mokřadu - rodinné domy. — Dětská kniha o pražském metru — Výluka vysílačů

Části dílu

00:55
Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic
  Jedna z podob letošní, zatím velmi mírné zimy: Silnice jsou bez sněhu, dosud byly i bez náledí, maximálně tak mokré - takže správa silnic má zatím minimum výjezdů kvůli jejich údržbě.
  02:29
  Likvidace drůbeže pokračuje
   Na farmě Moras ve Slepoticích na Pardubicku hasiči odklízejí utracenou drůbež. Kamióny ji odvážejí do kafilérie ve Věži na Havlíčkobrodsku.
   03:31
   Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici
    Jak se žije v Česku - jaká je životní úroveň a vybavenost českých domácností - to teď zjišťují tazatelé Statistického úřadu.
    05:14
    Nemocný žák v Teplicích
     8-miletý žák základní školy v Teplicích onemocněl meningitidou: 60 lidí z jeho okolí tak musí podstoupit prohlídku u obvodního lékaře.
     06:00
     Strastiplná cesta tankeru
      Před Vánocemi vše proběhlo, jak mělo: Říční tanker Edda, určený pro nizozemského rejdaře, byl v loděnicích u Lovosic pokřtěn, na vodu sjel hladce. Dnes měl vyjet. Proč se tak nestalo?
      07:42
      První velký zvedací most
       V Lužci nad Vltavou ráno instalovali 1.železniční zvedací most v Česku: Vede přes plavební kanál u Mělníka a znamená další velký krok k lepšímu zplavnění vltavské vodní cesty.
       09:22
       Policisté hledají vandala
        13 aut, zaparkovaných na náměstí 14.října v Praze na Smíchově, poškodil neznámý vandal. Stalo se to už v sobotu 14.prosince, ale policie záběry z pouličních kamer dala k dispozici až teď.
        09:46
        Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat
         Sněmovní výbory pro životní prostředí a zemědělství podpořily postupné zastavení chovu a drezury volně žijících zvířat v cirkusech.
         11:42
         Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava
          Platit začne od prvního března a je na patnáct let. Nová regule rozděluje šumavský národní park do čtyř sekcí. Přírodní zóna vznikne asi na čtvrtině plochy a ponechá se pouze přírodním procesům.
          12:25
          Záchrana renesančního zámku ve Velvarech
           V renesančním kostele svatého Jiří ve Velvarech teď restaurátoři odkrývají původní fresky z roku 1616: Kostel byl v minulosti často cílem vandalů a chátral.
           15:06
           Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta
            Ženu i s dítětem donutil opustit vozidlo a pak jejich autem ujel. Kriminalisté dopadli pětatřicetiletého muže, který na semaforech v Plzni v Klatovské ulici nasedl k řidičce na místo spolujezdce, donutil ji vystoupit a s vozem ujel.
            15:38
            Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě.
             Jednotná jízdenka je součástí nového systému Veřejná doprava Vysočina.
             17:16
             Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni
              Matka s nezletilou dcerou vypadly po osmé hodině ráno z okna panelového domu v Plzni.
              17:51
              Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého
               Jihočeský kraj prořeže tisícovku stromů, ve kterých žije kriticky ohrožený druh brouka páchníka hnědého. Projekt má pomoct k záchraně jeho populace.
               19:34
               Společenství vlastníků v Jihočeském divadle
                Schůze vlastníků jednotek plná emocí, urážek a zoufalství. Původní divadelní představení Jiřího Havelky se po úspěšném zfilmování vrací opět na divadelní prkna.
                21:34
                Namísto mokřadu - rodinné domy.
                 Taková je myšlenka vedení města Hejnice. Ekosystém pod Jizerskými horami chtějí rozparcelovat, vodu svést do dvou tůní a pozemky prodat. Proti se postavila skupina lidí, která peticí bojuje za záchranu mokřadu.
                 23:15
                 Dětská kniha o pražském metru
                  Kniha o pražské podzemní dráze nazvaná "To je Metro, čéče" míří do italské Bologni. Ilustrátoři Jan Šrámek a Veronika Vlková ji představí na prestižním veletrhu dětských titulů.
                  24:43
                  Výluka vysílačů
                   A ještě jedno upozornění na závěr. Od dnešní půlnoci je naplánována odstávka vysílačů České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch. Bude trvat do zítřejšího poledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   20. února 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   11. dubna

                   Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                   11. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. dubna

                   ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                   10. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   9. dubna

                   Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                   9. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. dubna

                   Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                   8. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. dubna

                   5. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. dubna

                   Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                   4. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   3. dubna

                   Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                   3. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   2. dubna

                   Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                   2. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. března

                   Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                   28. 3. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. března

                   Diamo chystá velké propouštění — Zvýšení mezd pracovníkům pošty — Soud rozhodl o pronájmu letiště Líně — Šest let vězení pro sbormistra za zneužívání dětí — Spor o obchvat v jihočeské Nové Bystřici — Požár v jablonecké nemocnici — Teplé počasí a poslední lyžování — Lex Aš daňově zvýhodní příhraniční města — Základní školy se připravují na zápis do prvních tříd — Víc pohybu pro děti — 2000 odběratelů bez elektřiny — Kácení nebezpečných stromů na D10 — Zásahy hasičů kvůli silnému větru — Oprava poničené šumavské stezky Olšina — Tradice pletení pomlázek

                   27. 3. 2024 na ČT1

                   Napište nám