25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Společenství vlastníků v Jihočeském divadle

Obsah dílu

Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic — Likvidace drůbeže pokračuje — Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici — Nemocný žák v Teplicích — Strastiplná cesta tankeru — První velký zvedací most — Policisté hledají vandala — Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat — Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava — Záchrana renesančního zámku ve Velvarech — Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta — Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě. — Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni — Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého — Společenství vlastníků v Jihočeském divadle — Namísto mokřadu - rodinné domy. — Dětská kniha o pražském metru — Výluka vysílačů

Části dílu

00:55
Mírné zimy, ušetřené peníze na správu silnic
  Jedna z podob letošní, zatím velmi mírné zimy: Silnice jsou bez sněhu, dosud byly i bez náledí, maximálně tak mokré - takže správa silnic má zatím minimum výjezdů kvůli jejich údržbě.
  02:29
  Likvidace drůbeže pokračuje
   Na farmě Moras ve Slepoticích na Pardubicku hasiči odklízejí utracenou drůbež. Kamióny ji odvážejí do kafilérie ve Věži na Havlíčkobrodsku.
   03:31
   Jaká je životní úroveň? To teď zjištují statici
    Jak se žije v Česku - jaká je životní úroveň a vybavenost českých domácností - to teď zjišťují tazatelé Statistického úřadu.
    05:14
    Nemocný žák v Teplicích
     8-miletý žák základní školy v Teplicích onemocněl meningitidou: 60 lidí z jeho okolí tak musí podstoupit prohlídku u obvodního lékaře.
     06:00
     Strastiplná cesta tankeru
      Před Vánocemi vše proběhlo, jak mělo: Říční tanker Edda, určený pro nizozemského rejdaře, byl v loděnicích u Lovosic pokřtěn, na vodu sjel hladce. Dnes měl vyjet. Proč se tak nestalo?
      07:42
      První velký zvedací most
       V Lužci nad Vltavou ráno instalovali 1.železniční zvedací most v Česku: Vede přes plavební kanál u Mělníka a znamená další velký krok k lepšímu zplavnění vltavské vodní cesty.
       09:22
       Policisté hledají vandala
        13 aut, zaparkovaných na náměstí 14.října v Praze na Smíchově, poškodil neznámý vandal. Stalo se to už v sobotu 14.prosince, ale policie záběry z pouličních kamer dala k dispozici až teď.
        09:46
        Zpřísnění pro chovatele volně žijících zvířat
         Sněmovní výbory pro životní prostředí a zemědělství podpořily postupné zastavení chovu a drezury volně žijících zvířat v cirkusech.
         11:42
         Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku o nové zonaci Národního parku Šumava
          Platit začne od prvního března a je na patnáct let. Nová regule rozděluje šumavský národní park do čtyř sekcí. Přírodní zóna vznikne asi na čtvrtině plochy a ponechá se pouze přírodním procesům.
          12:25
          Záchrana renesančního zámku ve Velvarech
           V renesančním kostele svatého Jiří ve Velvarech teď restaurátoři odkrývají původní fresky z roku 1616: Kostel byl v minulosti často cílem vandalů a chátral.
           15:06
           Kriminalisté dopadl muže, který v Plzni kradl auta
            Ženu i s dítětem donutil opustit vozidlo a pak jejich autem ujel. Kriminalisté dopadli pětatřicetiletého muže, který na semaforech v Plzni v Klatovské ulici nasedl k řidičce na místo spolujezdce, donutil ji vystoupit a s vozem ujel.
            15:38
            Kraj Vysočina zavádí jednotnou jízdenku v hromadné dopravě.
             Jednotná jízdenka je součástí nového systému Veřejná doprava Vysočina.
             17:16
             Matka s nezletilou dcerou vypadly z okna panelového domu v Plzni
              Matka s nezletilou dcerou vypadly po osmé hodině ráno z okna panelového domu v Plzni.
              17:51
              Záchrana kriticky ohroženého brouka páchníka hnědého
               Jihočeský kraj prořeže tisícovku stromů, ve kterých žije kriticky ohrožený druh brouka páchníka hnědého. Projekt má pomoct k záchraně jeho populace.
               19:34
               Společenství vlastníků v Jihočeském divadle
                Schůze vlastníků jednotek plná emocí, urážek a zoufalství. Původní divadelní představení Jiřího Havelky se po úspěšném zfilmování vrací opět na divadelní prkna.
                21:34
                Namísto mokřadu - rodinné domy.
                 Taková je myšlenka vedení města Hejnice. Ekosystém pod Jizerskými horami chtějí rozparcelovat, vodu svést do dvou tůní a pozemky prodat. Proti se postavila skupina lidí, která peticí bojuje za záchranu mokřadu.
                 23:15
                 Dětská kniha o pražském metru
                  Kniha o pražské podzemní dráze nazvaná "To je Metro, čéče" míří do italské Bologni. Ilustrátoři Jan Šrámek a Veronika Vlková ji představí na prestižním veletrhu dětských titulů.
                  24:43
                  Výluka vysílačů
                   A ještě jedno upozornění na závěr. Od dnešní půlnoci je naplánována odstávka vysílačů České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch. Bude trvat do zítřejšího poledne.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                   24. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                   23. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                   22. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                   21. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                   20. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                   17. 6. 2022 na ČT1

                   Napište nám