25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines: — Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi — Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy — Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený — O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1 — Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná — Policie prověřuje hospodaření v obci Víska — Autorka pokuty zaplatila mandalu — Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová — Únos dítěte — ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici — Návštěvnost památek klesla — Vandalismus na památkách — 100 let Jihočeského divadla

Části dílu

00:01
Headlines:
  Přehled zpráv.
  00:54
  Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi
   Osobní vlak z Benešova narazil do naloženého kamionu. Stalo se to poté, co řidič kamionu vjel na zabezpečený přejezd a zůstal stát mezi sklopenými závorami. Vlak po srážce vykolejil.
   02:33
   Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy
    Návrh projednal koaliční klub Spojené síly pro Prahu a postupně se ukazuje, že nemá podporu nejen u opozice.
    04:29
    Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený
     Tunel bude první v ČR, kde se bude moci jezdit 100 km/h a to už od pondělí. Po celý nadcházející víkend bude proto uzavřený.
     06:09
     O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1
      Opravy začnou na devíti kilometrech mezi Koberovicemi a Humpolcem. Celkem se tak na D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou bude pracovat na šesti úsecích o celkové délce 60 kilometrů.
      06:32
      Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná
       Dopravní podnik smlouvu vypověděl před třemi lety s odůvodněním, že je nevýhodná. Nato společnost Rencar podala žalobu na určení platnosti kontraktu. Teď se proti verdiktu soudu bude ještě odvolávat.
       08:27
       Policie prověřuje hospodaření v obci Víska
        Kriminalisté mají podezření, že v obci došlo ke zpronevěře. Prověřují externího spolupracovníka obce. Podle starosty místní účetní. Ta pracovala i v místní školce nebo nedaleké škole. Ani tam není účetnictví v pořádku.
        10:21
        Autorka pokuty zaplatila mandalu
         Správě Krkonošského národního parku se dnes přihlásila žena, která vytvořila na Sněžce kamenný obrazec. Zaplatila pokutu 5 tisíc korun. Správa parku navíc zjistila, že k poškození rostlin nedošlo.
         11:08
         Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová
          Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je u konce. Kromě nové moderní haly tu vznikl také nový autobusový terminál. Díky této modernizaci teď bude provoz o mnoho snazší.
          13:31
          Únos dítěte
           Stal se dnes před 28 lety v Hradci Králové. Uneseným byl novorozenec Tadeáš Kopecký.
           15:47
           ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici
            U přehrady Rozkoš poměřují své dovednosti posádky celkem 25ti horkovzdušných balonů. Do vzduchu stoupají vždy brzy ráno a v podvečer, ode dneška do neděle. Záběry, které vidíme, jsou živé.
            17:57
            Návštěvnost památek klesla
             Na jihočeské památky přišlo letos míň lidí, než loni. Výnosy, ale byly vyšší kvůli zdražení vstupného. Hrady a zámky navštívilo do konce srpna 900 tisíc turistů. Menší zájem byl například o Český Krumlov nebo Červenou Lhotu.
             19:54
             Vandalismus na památkách
              Kasteláni na hradech, zámcích a dalších památkách pomalu sčítají škody po letošní návštěvnické sezóně - co vandalové, neukáznění lidi poničili nebo poškodili.
              21:35
              100 let Jihočeského divadla
               současnosti disponuje činohrou, dětským divadlem, operou i baletem. V posledních letech jeho inscenace uspěly i při udílení cen Thalie.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

               24. 6. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

               23. 6. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

               22. 6. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

               21. 6. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

               20. 6. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

               17. 6. 2022 na ČT1

               Napište nám