25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1

Obsah dílu

Headlines: — Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi — Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy — Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený — O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1 — Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná — Policie prověřuje hospodaření v obci Víska — Autorka pokuty zaplatila mandalu — Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová — Únos dítěte — ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici — Návštěvnost památek klesla — Vandalismus na památkách — 100 let Jihočeského divadla

Části dílu

00:01
Headlines:
  Přehled zpráv.
  00:54
  Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi
   Osobní vlak z Benešova narazil do naloženého kamionu. Stalo se to poté, co řidič kamionu vjel na zabezpečený přejezd a zůstal stát mezi sklopenými závorami. Vlak po srážce vykolejil.
   02:33
   Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy
    Návrh projednal koaliční klub Spojené síly pro Prahu a postupně se ukazuje, že nemá podporu nejen u opozice.
    04:29
    Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený
     Tunel bude první v ČR, kde se bude moci jezdit 100 km/h a to už od pondělí. Po celý nadcházející víkend bude proto uzavřený.
     06:09
     O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1
      Opravy začnou na devíti kilometrech mezi Koberovicemi a Humpolcem. Celkem se tak na D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou bude pracovat na šesti úsecích o celkové délce 60 kilometrů.
      06:32
      Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná
       Dopravní podnik smlouvu vypověděl před třemi lety s odůvodněním, že je nevýhodná. Nato společnost Rencar podala žalobu na určení platnosti kontraktu. Teď se proti verdiktu soudu bude ještě odvolávat.
       08:27
       Policie prověřuje hospodaření v obci Víska
        Kriminalisté mají podezření, že v obci došlo ke zpronevěře. Prověřují externího spolupracovníka obce. Podle starosty místní účetní. Ta pracovala i v místní školce nebo nedaleké škole. Ani tam není účetnictví v pořádku.
        10:21
        Autorka pokuty zaplatila mandalu
         Správě Krkonošského národního parku se dnes přihlásila žena, která vytvořila na Sněžce kamenný obrazec. Zaplatila pokutu 5 tisíc korun. Správa parku navíc zjistila, že k poškození rostlin nedošlo.
         11:08
         Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová
          Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je u konce. Kromě nové moderní haly tu vznikl také nový autobusový terminál. Díky této modernizaci teď bude provoz o mnoho snazší.
          13:31
          Únos dítěte
           Stal se dnes před 28 lety v Hradci Králové. Uneseným byl novorozenec Tadeáš Kopecký.
           15:47
           ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici
            U přehrady Rozkoš poměřují své dovednosti posádky celkem 25ti horkovzdušných balonů. Do vzduchu stoupají vždy brzy ráno a v podvečer, ode dneška do neděle. Záběry, které vidíme, jsou živé.
            17:57
            Návštěvnost památek klesla
             Na jihočeské památky přišlo letos míň lidí, než loni. Výnosy, ale byly vyšší kvůli zdražení vstupného. Hrady a zámky navštívilo do konce srpna 900 tisíc turistů. Menší zájem byl například o Český Krumlov nebo Červenou Lhotu.
             19:54
             Vandalismus na památkách
              Kasteláni na hradech, zámcích a dalších památkách pomalu sčítají škody po letošní návštěvnické sezóně - co vandalové, neukáznění lidi poničili nebo poškodili.
              21:35
              100 let Jihočeského divadla
               současnosti disponuje činohrou, dětským divadlem, operou i baletem. V posledních letech jeho inscenace uspěly i při udílení cen Thalie.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

               12. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

               11. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

               10. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

               9. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

               8. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

               5. 8. 2022 na ČT1

               Napište nám