25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi

Obsah dílu

Headlines: — Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi — Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy — Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený — O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1 — Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná — Policie prověřuje hospodaření v obci Víska — Autorka pokuty zaplatila mandalu — Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová — Únos dítěte — ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici — Návštěvnost památek klesla — Vandalismus na památkách — 100 let Jihočeského divadla

Části dílu

00:01
Headlines:
  Přehled zpráv.
  00:54
  Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi
   Osobní vlak z Benešova narazil do naloženého kamionu. Stalo se to poté, co řidič kamionu vjel na zabezpečený přejezd a zůstal stát mezi sklopenými závorami. Vlak po srážce vykolejil.
   02:33
   Návrh na zavedení mýtného za vjezd do Prahy
    Návrh projednal koaliční klub Spojené síly pro Prahu a postupně se ukazuje, že nemá podporu nejen u opozice.
    04:29
    Dálniční tunel Valík u Plzně bude o víkendu uzavřený
     Tunel bude první v ČR, kde se bude moci jezdit 100 km/h a to už od pondělí. Po celý nadcházející víkend bude proto uzavřený.
     06:09
     O víkendu začne modernizace třetího úseku dálnice D1
      Opravy začnou na devíti kilometrech mezi Koberovicemi a Humpolcem. Celkem se tak na D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou bude pracovat na šesti úsecích o celkové délce 60 kilometrů.
      06:32
      Smlouva na pronájem reklamních ploch mezi Pražským dopravním podnikem a Rencar je neplatná
       Dopravní podnik smlouvu vypověděl před třemi lety s odůvodněním, že je nevýhodná. Nato společnost Rencar podala žalobu na určení platnosti kontraktu. Teď se proti verdiktu soudu bude ještě odvolávat.
       08:27
       Policie prověřuje hospodaření v obci Víska
        Kriminalisté mají podezření, že v obci došlo ke zpronevěře. Prověřují externího spolupracovníka obce. Podle starosty místní účetní. Ta pracovala i v místní školce nebo nedaleké škole. Ani tam není účetnictví v pořádku.
        10:21
        Autorka pokuty zaplatila mandalu
         Správě Krkonošského národního parku se dnes přihlásila žena, která vytvořila na Sněžce kamenný obrazec. Zaplatila pokutu 5 tisíc korun. Správa parku navíc zjistila, že k poškození rostlin nedošlo.
         11:08
         Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je hotová
          Rekonstrukce Horního nádraží v Karlových Varech je u konce. Kromě nové moderní haly tu vznikl také nový autobusový terminál. Díky této modernizaci teď bude provoz o mnoho snazší.
          13:31
          Únos dítěte
           Stal se dnes před 28 lety v Hradci Králové. Uneseným byl novorozenec Tadeáš Kopecký.
           15:47
           ŽIVĚ: horkovzdušné balony přelétají česko-polskou hranici
            U přehrady Rozkoš poměřují své dovednosti posádky celkem 25ti horkovzdušných balonů. Do vzduchu stoupají vždy brzy ráno a v podvečer, ode dneška do neděle. Záběry, které vidíme, jsou živé.
            17:57
            Návštěvnost památek klesla
             Na jihočeské památky přišlo letos míň lidí, než loni. Výnosy, ale byly vyšší kvůli zdražení vstupného. Hrady a zámky navštívilo do konce srpna 900 tisíc turistů. Menší zájem byl například o Český Krumlov nebo Červenou Lhotu.
             19:54
             Vandalismus na památkách
              Kasteláni na hradech, zámcích a dalších památkách pomalu sčítají škody po letošní návštěvnické sezóně - co vandalové, neukáznění lidi poničili nebo poškodili.
              21:35
              100 let Jihočeského divadla
               současnosti disponuje činohrou, dětským divadlem, operou i baletem. V posledních letech jeho inscenace uspěly i při udílení cen Thalie.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Příspěvek na bydlení by mohl být dostupnější — Podrobnosti k pražskému sociálnímu fondu — Nábytek, nádobí nebo hračky z druhé ruky — Nelegální výroba cigaret — Pohonné hmoty v Česku zlevnily — Srážka osobního vlaku s dodávkou na okraji Plzni — Stávající sucho v Česku — Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková o obnově Českého Švýcarska — Do sídla krajského úřadu v Liberci přijel policejní prezident Martin Vondrášek. — Sokolov ještě letos odkoupí domy v Nádražní ulici — V Česku stále převládá nevhodné skládkování — Skládka na kompostárně — Archeologové odkryli železárnu z doby římské — Vystavení Věstonické Venuše

               18. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — V Českém Švýcarsku začal geologický průzkum — Začal úklid v soutěskách řeky Kamenice v Hřensku — Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů — V Jablonci nad Nisou shořel areál Slunečních lázní. — Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková rezignuje na svou funkci — Tehdejší starosta městské části Oldřich Lomecký u soudu — Problém vlakové linky z Prahy do Berlína a Hamburku — Plán pro případ energetické krize — Informační centrum na pomoc s růstem cen energií — Akce Milostivé léto — Na jihu Čech registrují zájemců o Milostivé léto poměrně málo — Zřícená porcelánka v Jakubově — Vykolejená lokomotiva — Oprava parku v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku — V Ledči nad Sázavou začala sanace skalního masivu Šeptouchov. — SeČTeno 2022 ve Středočeském kraji — Auto řídí joystikem

               17. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Dopravním podnikům chybí řidiči — Řidiči autobusů chybí i v Libereckém kraji — Ústavní soud o střídavé péči — Žádosti o příspěvek na dítě — Vyšetřování požáru v Hřensku — Jedna z nejdražších lávek v ČR bude v Hradci Králové — Domažličtí hasiči hasili požár kravína v Německu — Začalo školení policejních velitelů — Strážníci zastavili opilého řidiče — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Potravinovým bankám chybí zásoby — Vysoké teploty v Česku — Dobrovolníci z Evropy obnovují rašeliniště — Před 20 lety hladina Labe v Děčíně kulminovala — Ochrana měst před povodněmi — Investice do školství na Vysočině — Historický železniční most v Táboře

               16. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

               15. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

               12. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

               11. 8. 2022 na ČT1

               Napište nám