Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

V rakovnické nemocnici zavřeli dětská oddělení — Radnice řeší, jak od listopadu zvýšit platy zaměstnanců — Pardubice zvažují propouštění úředníků — Lidé v Rokycanech nechtějí přijít o své muzeum — Vojenská nemocnice v Těchoníně je na seznamu zdravotnických zařízení — Ve Slavonicích dřevorubci pokáceli čtvrtinu vzrostlé lipové aleje — Českobudějovické letiště zkoušelo, jak zvládne nouzové přistání uneseného letadla — V Plzeňské zoo zemřela za měsíc 4 zvířata - krmili je návštěvníci — Odstávka v Dukovanech — Podzimní úklid v lázeňských parcích — Stavba mostu vázne. — Charitativní výstava aktů pomůže postižené osmileté dívce. — TV Krkonoše — V Kunraticích na Frýdlantsku finišují přípravy soutěže o nejlepší podomácku vyrobenou marmeládu.

Části dílu

00:35
V rakovnické nemocnici zavřeli dětská oddělení
  Nedostatek pediatrů je důvodem dočasného uzavření několika dětských oddělení v Masarykově nemocnici v Rakovníku. Končí porodnice, novorozenecké a lůžkové oddělení a fungovat přestane i dětská pohotovost.
  02:48
  Radnice řeší, jak od listopadu zvýšit platy zaměstnanců
   Nařídil to stát. Města a obce ale kritizují, že jim na to neposlal peníze
   06:53
   Pardubice zvažují propouštění úředníků
    Města a obce zvýšila úředníkům platy. Ovšem například Pardubice už uvažují o tom, jak ušetřit, radnice zvažuje i propuštění některých úředníků.
    08:50
    Lidé v Rokycanech nechtějí přijít o své muzeum
     ¨Lidé v Rokycanech sepisují petici. Nelíbí se jim záměr Plzeňského kraje. Ten chce převézt muzeum Dr. Bohuslava Horáka pod Západočeské muzeum v Plzni.
     10:43
     Vojenská nemocnice v Těchoníně je na seznamu zdravotnických zařízení
      Vojenská nemocnice v Těchoníně na Orlickoústecku už může přijímat i civilní pacienty. Centrum biologické ochrany se dokáže postarat o lidi nakažené vysoce rizikovými chorobami jako je ebola nebo sars.
      11:09
      Ve Slavonicích dřevorubci pokáceli čtvrtinu vzrostlé lipové aleje
       Nezabránili jim ani protesty místních, kteří stromořadí bránili. Stromy byly podle posudků ve špatném stavu a ohrožovaly okolí. Musely navíc ustoupit opravě rozpadajících se břehů potoka. Plošné pokácení ale odbor životního prostředí nakonec zakázal.
       13:05
       Českobudějovické letiště zkoušelo, jak zvládne nouzové přistání uneseného letadla
        Do dvou let chce letiště v Českých Budějovicích sloužit i veřejné mezinárodní dopravě. Musí být tedy připraveno i na mimořádné situace - třeba nouzové přistání uneseného letadla. Výsledky dnešního cvičení využije k vylepšení bezpečnostního plánu.
        15:14
        V Plzeňské zoo zemřela za měsíc 4 zvířata - krmili je návštěvníci
         Po provedených pitvách bylo zjištěno, že zvířata krmili návštěvníci lidským jídlem. Jde o jeden z největších úhynů v historii českých zoologických zahrad.
         16:54
         Odstávka v Dukovanech
          V Dukovanech nebude fungovat třetí a čtvrtý blok - odstávka se chystá kvůli opravám.
          17:13
          Podzimní úklid v lázeňských parcích
           Lázeňská města na západě Čech se každý rok na podzim pouští do úklidu rozlehlých parků. Denně zlikvidují několik tun listí a trávy. Práce je stojí víc než zimní údržba parkových cest.
           18:54
           Stavba mostu vázne.
            Stavbaři musí vše dokončit do konce listopadu.
            19:16
            Charitativní výstava aktů pomůže postižené osmileté dívce.
             Peníze z prodeje kalendáře a fotografií pomohou rodičům Elišky Novotné z Ústí nad Labem financovat léčebný pobyt v lázních po operaci nohou.
             21:13
             TV Krkonoše
              Jejich práci vídají lidé na obrazovce České televize skoro každý den a často ani nepoznají, že je to „jen“ dílo amatérů – řeč je o studentských televizích. Jsou jich desítky a další přibývají. Nové studio teď otevřeli i na jilemnickém gymnáziu.
              23:00
              V Kunraticích na Frýdlantsku finišují přípravy soutěže o nejlepší podomácku vyrobenou marmeládu.
               Třetí ročník JamParády přilákal rekordní počet vzorků a to nejen z celého Česka, ale třeba i z Německa.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

               Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

               Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

               Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Zvýšení stanovených cen plynu — Vedení Plzně už oznámilo, že na další zdražení nepřistoupí — Část Příbrami včetně nemocnice a radnice byla ráno bez vody — Policisté v Česku evidují od začátku letošního roku do konce dubna 54 vražd — Na pardubickém letišti přistál americký létající tanker — Zájem o bezpečnostní studijní obory — Odstranění sochy v Jaroměři — Bojující Rusové proti Rusku — Praha může začít s výstavbou Dvoreckého mostu — V Plzni vzniká takzvaný tunelový zárodek — Štola Johannes otevřela — Začíná lázeňská sezona — Špatné zásobování pitnou vodou dlouhá léta trápí obyvatele liberecké části Ruprechtice. — Plzeň si připomíná osvobození americkou armádou — Slavnosti svobody v Plzni — Požár osobního automobilu dnes likvidovali hasiči u Mikulova na Teplicku — Odvolací soud potvrdil osvobození všech 9-ti obžalovaných v kauze údajného dotačního podvodu a poškození přírody v Krkonoších — Silnice spojující Souš a Smědavu v Jizerských horách je ale stále zavřená kvůli sněhu.

               Premiéra pátek 6. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám