25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Českobudějovické letiště zkoušelo, jak zvládne nouzové přistání uneseného letadla

Obsah dílu

V rakovnické nemocnici zavřeli dětská oddělení — Radnice řeší, jak od listopadu zvýšit platy zaměstnanců — Pardubice zvažují propouštění úředníků — Lidé v Rokycanech nechtějí přijít o své muzeum — Vojenská nemocnice v Těchoníně je na seznamu zdravotnických zařízení — Ve Slavonicích dřevorubci pokáceli čtvrtinu vzrostlé lipové aleje — Českobudějovické letiště zkoušelo, jak zvládne nouzové přistání uneseného letadla — V Plzeňské zoo zemřela za měsíc 4 zvířata - krmili je návštěvníci — Odstávka v Dukovanech — Podzimní úklid v lázeňských parcích — Stavba mostu vázne. — Charitativní výstava aktů pomůže postižené osmileté dívce. — TV Krkonoše — V Kunraticích na Frýdlantsku finišují přípravy soutěže o nejlepší podomácku vyrobenou marmeládu.

Části dílu

00:35
V rakovnické nemocnici zavřeli dětská oddělení
  Nedostatek pediatrů je důvodem dočasného uzavření několika dětských oddělení v Masarykově nemocnici v Rakovníku. Končí porodnice, novorozenecké a lůžkové oddělení a fungovat přestane i dětská pohotovost.
  02:48
  Radnice řeší, jak od listopadu zvýšit platy zaměstnanců
   Nařídil to stát. Města a obce ale kritizují, že jim na to neposlal peníze
   06:53
   Pardubice zvažují propouštění úředníků
    Města a obce zvýšila úředníkům platy. Ovšem například Pardubice už uvažují o tom, jak ušetřit, radnice zvažuje i propuštění některých úředníků.
    08:50
    Lidé v Rokycanech nechtějí přijít o své muzeum
     ¨Lidé v Rokycanech sepisují petici. Nelíbí se jim záměr Plzeňského kraje. Ten chce převézt muzeum Dr. Bohuslava Horáka pod Západočeské muzeum v Plzni.
     10:43
     Vojenská nemocnice v Těchoníně je na seznamu zdravotnických zařízení
      Vojenská nemocnice v Těchoníně na Orlickoústecku už může přijímat i civilní pacienty. Centrum biologické ochrany se dokáže postarat o lidi nakažené vysoce rizikovými chorobami jako je ebola nebo sars.
      11:09
      Ve Slavonicích dřevorubci pokáceli čtvrtinu vzrostlé lipové aleje
       Nezabránili jim ani protesty místních, kteří stromořadí bránili. Stromy byly podle posudků ve špatném stavu a ohrožovaly okolí. Musely navíc ustoupit opravě rozpadajících se břehů potoka. Plošné pokácení ale odbor životního prostředí nakonec zakázal.
       13:05
       Českobudějovické letiště zkoušelo, jak zvládne nouzové přistání uneseného letadla
        Do dvou let chce letiště v Českých Budějovicích sloužit i veřejné mezinárodní dopravě. Musí být tedy připraveno i na mimořádné situace - třeba nouzové přistání uneseného letadla. Výsledky dnešního cvičení využije k vylepšení bezpečnostního plánu.
        15:14
        V Plzeňské zoo zemřela za měsíc 4 zvířata - krmili je návštěvníci
         Po provedených pitvách bylo zjištěno, že zvířata krmili návštěvníci lidským jídlem. Jde o jeden z největších úhynů v historii českých zoologických zahrad.
         16:54
         Odstávka v Dukovanech
          V Dukovanech nebude fungovat třetí a čtvrtý blok - odstávka se chystá kvůli opravám.
          17:13
          Podzimní úklid v lázeňských parcích
           Lázeňská města na západě Čech se každý rok na podzim pouští do úklidu rozlehlých parků. Denně zlikvidují několik tun listí a trávy. Práce je stojí víc než zimní údržba parkových cest.
           18:54
           Stavba mostu vázne.
            Stavbaři musí vše dokončit do konce listopadu.
            19:16
            Charitativní výstava aktů pomůže postižené osmileté dívce.
             Peníze z prodeje kalendáře a fotografií pomohou rodičům Elišky Novotné z Ústí nad Labem financovat léčebný pobyt v lázních po operaci nohou.
             21:13
             TV Krkonoše
              Jejich práci vídají lidé na obrazovce České televize skoro každý den a často ani nepoznají, že je to „jen“ dílo amatérů – řeč je o studentských televizích. Jsou jich desítky a další přibývají. Nové studio teď otevřeli i na jilemnickém gymnáziu.
              23:00
              V Kunraticích na Frýdlantsku finišují přípravy soutěže o nejlepší podomácku vyrobenou marmeládu.
               Třetí ročník JamParády přilákal rekordní počet vzorků a to nejen z celého Česka, ale třeba i z Německa.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

               12. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

               11. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

               10. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

               9. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

               8. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

               5. 8. 2022 na ČT1

               Napište nám