Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných

Obsah dílu

Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných — Zastavárna nebo hladomorna — Malíř z Třeště ubytoval lidi bez domova a učí je znovu spořádaně žít — Hejtman proti Národnímu parku Křivoklátsko — Začíná sezona klíšťat — Plánované propuštění dalších francouzských pacientů z FN Plzeň — Domov v Mariánské uspěl se žalobou proti VZP — Uzavřený Hřebečský tunel — Rozkopané Vinohrady a Vršovice — Zájemci o pronájem letiště v Ralsku se zatím nehrnou — Provozovatelé malých vodních elektráren se obávají o svou budoucnost — Oxid uhličitý často stojí za špatnou soustředěností dětí ve školách — Na prkně kolem republiky — "Obraz za obraz"

Části dílu

00:44
Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných
  Důvodem obžaloby je údajné braní úplatků.
  02:21
  Zastavárna nebo hladomorna
   Týrání zvířat v přímém přenosu – takový pohled se naskytl kolemjdoucím za výlohou jednoho z obchodů v Hradci Králové. Majitel v něm nechal zvířata zavřená a odjel do zahraničí.
   03:58
   Malíř z Třeště ubytoval lidi bez domova a učí je znovu spořádaně žít
    Úřadům to ale nestačí - chtějí kolaudaci místností, kde bezdomovci žijí.
    06:00
    Hejtman proti Národnímu parku Křivoklátsko
     Středočeský hejtman Josef Řihák nesouhlasí se záměrem národního parku na Křivoklátsku, současná CHKO podle něj dostačuje. Podle ministerstva životního prostředí si křivoklátské lesy nejvyšší ochranu zaslouží.
     08:01
     Začíná sezona klíšťat
      Podle předpovědi aktivity klíštěte obecného, kterou zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav, hrozí tento týden až sedmý stupeň aktivity, tedy velké riziko napadení člověka.
      09:38
      Plánované propuštění dalších francouzských pacientů z FN Plzeň
       Plzeňská nemocnice propustí další dva pacienty, kteří se zranili při nehodě francouzského autobusu. Jejich stav se výrazně zlepšil - během několika dní se můžou vrátit do Francie.
       09:55
       Domov v Mariánské uspěl se žalobou proti VZP
        Pojišťovna musí zaplatit čtvrt milionu korun za poskytnutou péči, kterou odmítala uhradit. Karlovarský kraj rozhodnutí soudu považuje za průlomové.
        11:41
        Uzavřený Hřebečský tunel
         Pravidelná jarní údržba a revize uzavřela Hřebečský tunel na Svitavsku. Dlouhodobé omezení pak přinese oprava nedalekého mostu.
         13:27
         Rozkopané Vinohrady a Vršovice
          Část Vršovic a Vinohrad bude 6 měsíců rozkopaná. Začala rekonstrukce Moskevské a Francouzské ulice - investice za 230 milionů korun.
          15:17
          Zájemci o pronájem letiště v Ralsku se zatím nehrnou
           Nejisté je i konání známého tuningového srazu.
           17:02
           Provozovatelé malých vodních elektráren se obávají o svou budoucnost
            Někteří uvažují dokonce o ukončení provozu. Řadě z nich hrozí, že kvůli připravované novele zákona o obnovitelných zdrojích přijdou o podporu. Podle ministra Martina Kuby ministerstvo připravuje změny, které by ale neměly tyto zdroje zasáhnout.
            18:45
            Oxid uhličitý často stojí za špatnou soustředěností dětí ve školách
             Studenti z Jihlavy zkoumali koncentraci vydechovaného plynu ve třídách a zjistili, že předepsaným normám vyhovuje jen velmi málo učeben.
             20:43
             Na prkně kolem republiky
              V Lipně nad Vltavou dnes začala neobvyklá cesta kolem republiky. Její hlavní aktér dvaadvacetiletý Pavel Šimeček se na ni vydal na prkně - konkrétně na longboardu. Čeká ho 1600 km.
              22:24
              "Obraz za obraz"
               To je princip jedné z největších sbírek současného světového umění, která je nyní vystavena v Kutné Hoře. Vznikla díky českému fotografovi Miroslavu Tichému, jehož snímky obdivují umělci po celém světě.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další problémy kvůli rozdělaným stavbám, které opustila firma v insolvenci — Další projekty firmy RAF Stavby — Soud s expremiérem Petrem Nečasem a jeho manželkou Janou se bude muset celý opakovat — Konec oprav na D11 — Soud ke kauze luhanská brigáda — Jihočeský kraj v kampani láká zubaře — Nemocnice v Liberci zvýší platy zaměstnancům — Sokolská kapka krve — Štěnice na Strahově — Nárust pašování pro letošní rok — Pardubicepřed 132.Velkou pardubickou — Českobudějovická koalice — Novou radniční koalici má také Děčín — Stížnosti na průběh voleb — Lidé zneužívají centrální příjmy nemocnic — Skiareály na Vysočině — Začal výlov Rožmberka

               7. 10. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

               6. 10. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

               5. 10. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

               4. 10. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

               3. 10. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

               30. 9. 2022 na ČT1

               Napište nám