Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Žadatelé o evropské peníze ze severu Čech viní vládu z nečinnosti — Pardubická radnice váhá, zda se má obrátit na policii — Pražští radní se dnes v Českých Budějovicích sami neseznámili se spisem v kauze Opencard — Oprava silnice odřízla Broumovsko — Středočeský kraj zkontroloval cyklostezky u obce Velká Dobrá — Běloruská opozice protestovala u Škoda Auto — Praha ruší pískoviště — Odvolací soud osvobodil Martina Knetiga. — Policie šetří další krádeže oleje z transformátorů — Karlovarští hasiči odhalili falešného kominíka — První urgentní příjem v Jihočeském kraji je v Nemocnici Jindřichův Hradec — Dnes je Světový den hlasu — Druhým dnem oslavují věřící na Velehradě příchod Cyrila a Metoděje na Moravu — Řemeslníci a stavební firmy se budou učit, jak správně opravovat památky — Nálet na Dobřany v dubnu 1943 — Obyvatelé Jičína se složili na novou bustu hudebního skladatele Foerstera — Začala rybářská sezona

Části dílu

00:43
Žadatelé o evropské peníze ze severu Čech viní vládu z nečinnosti
  Obce i drobní žadatelé, jejichž projekty už byly schváleny a často i dokončeny, čekají na slíbené peníze z Bruselu zatím marně. Pokud je nedostanou, bude se řada z nich muset dlouhodobě zadlužit.
  02:34
  Pardubická radnice váhá, zda se má obrátit na policii
   Podle auditu pardubické městské obvody porušovaly při rozdělování zakázek zákony. Radnice to policii zatím překvapivě neoznámila, počká na rozhodnutí radních.
   04:23
   Pražští radní se dnes v Českých Budějovicích sami neseznámili se spisem v kauze Opencard
    Poslali na jih Čech své právníky. Ti spis téměř čtyři hodiny studovali. Primátora a devět radních policisté podezírají z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obvinění se týká zakázky, kterou loni získala bez výběrového řízení firma Haguess.
    04:53
    Oprava silnice odřízla Broumovsko
     Nejrozsáhlejší a zároveň nejdražší letošní oprava silnic v Královéhradeckém kraji začala. Hlavní tah z Náchoda do Broumova bude kvůli ní nejméně tři měsíce úplně uzavřený.
     06:30
     Středočeský kraj zkontroloval cyklostezky u obce Velká Dobrá
      Zjistil řadu pochybení. Hejtmanství přesto hodlá do cyklostezek investovat i nadále. Například obec Srbsko na Berounsku na vybudování trasy ke Karlštejnu peníze nemá.
      08:21
      Běloruská opozice protestovala u Škoda Auto
       Mladoboleslavská škodovka sponzoruje hokejový šampionát v Bělorusku. Aktivisti chtějí, aby tlačila na přesun šampionátu jinam a nepodporovala tamní diktaturu. Firma to odmítá.
       08:58
       Praha ruší pískoviště
        Z dětských hřišť mizí pískoviště, stěžují si rodiče. Hlavní město se už o ně nechce starat. Má problémy s dodržováním hygienických předpisů, zakrýváním pískovišť a výměnou písku.
        10:46
        Odvolací soud osvobodil Martina Knetiga.
         Bývalého poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila vinila obžaloba z nepřímého úplatkářství. Podle soudu ale proti Knetigovi neexistují důkazy.
         11:08
         Policie šetří další krádeže oleje z transformátorů
          Na východě Čech se znovu rozmáhají krádeže chladicích olejů z transformátorů. Nejsou to ani dva měsíce, co před soudem kvůli stejným deliktům stanuli tři muži z Chrudimska. Další případ teď policisté vyšetřují ve Slatiňanech.
          12:52
          Karlovarští hasiči odhalili falešného kominíka
           Čištění a revize komínů prováděl bez nutných povolení a znalostí. Majitelé domů, které navštívil, by si tak měli nechat komíny znovu zkontrolovat.
           14:41
           První urgentní příjem v Jihočeském kraji je v Nemocnici Jindřichův Hradec
            Jedná se o speciální místo, kde přebírá nemocnice od záchranné služby pacienty ve velmi vážném stavu. Vzniklo v rámci anesteziologicko- resuscitačního oddělení, a přestože se jedná o vysoce specializované pracoviště, nestálo ani tři miliony korun.
            16:12
            Dnes je Světový den hlasu
             Nemocnice v Havlíčkově Brodě připravila pro pacienty vyšetření hrtanu zdarma.
             17:56
             Druhým dnem oslavují věřící na Velehradě příchod Cyrila a Metoděje na Moravu
              Na Národní pouť kněží se jich sjelo už šest stovek. Při dopolední mši jim kázal také kardinál Dominik Duka.
              18:12
              Řemeslníci a stavební firmy se budou učit, jak správně opravovat památky
               Národní památkový ústav v Telči právě zahajuje celorepublikově unikátní projekt. Chce zlepšit kvalitu stavebních prací a také naučit stavebníky rozpoznat historicky cenné detaily.
               19:57
               Nálet na Dobřany v dubnu 1943
                Přesně před sedmdesáti lety, v noci ze 16. na 17. dubna 1943, zasáhl Dobřany na Plzeňsku tragický nálet britských bombardérů. Útok na plzeňskou Škodovku, tehdy "zbrojovku třetí říše". Navigátoři však udělali chybu.
                21:18
                Obyvatelé Jičína se složili na novou bustu hudebního skladatele Foerstera
                 Původní bustu někdo ukradl.
                 22:53
                 Začala rybářská sezona
                  Dnes odstartoval první den lovu na pstruhových vodách. Otevřely se po čtyřech a půl měsících. Během té doby se v nich lovit nesmělo. Trofejní kusy čekají rybáře na Plzeňsku.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                  6. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                  5. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                  4. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                  3. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                  30. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                  29. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám