26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných — Zastavárna nebo hladomorna — Malíř z Třeště ubytoval lidi bez domova a učí je znovu spořádaně žít — Hejtman proti Národnímu parku Křivoklátsko — Začíná sezona klíšťat — Plánované propuštění dalších francouzských pacientů z FN Plzeň — Domov v Mariánské uspěl se žalobou proti VZP — Uzavřený Hřebečský tunel — Rozkopané Vinohrady a Vršovice — Zájemci o pronájem letiště v Ralsku se zatím nehrnou — Provozovatelé malých vodních elektráren se obávají o svou budoucnost — Oxid uhličitý často stojí za špatnou soustředěností dětí ve školách — Na prkně kolem republiky — "Obraz za obraz"

Části dílu

00:44
Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných
  Důvodem obžaloby je údajné braní úplatků.
  02:21
  Zastavárna nebo hladomorna
   Týrání zvířat v přímém přenosu – takový pohled se naskytl kolemjdoucím za výlohou jednoho z obchodů v Hradci Králové. Majitel v něm nechal zvířata zavřená a odjel do zahraničí.
   03:58
   Malíř z Třeště ubytoval lidi bez domova a učí je znovu spořádaně žít
    Úřadům to ale nestačí - chtějí kolaudaci místností, kde bezdomovci žijí.
    06:00
    Hejtman proti Národnímu parku Křivoklátsko
     Středočeský hejtman Josef Řihák nesouhlasí se záměrem národního parku na Křivoklátsku, současná CHKO podle něj dostačuje. Podle ministerstva životního prostředí si křivoklátské lesy nejvyšší ochranu zaslouží.
     08:01
     Začíná sezona klíšťat
      Podle předpovědi aktivity klíštěte obecného, kterou zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav, hrozí tento týden až sedmý stupeň aktivity, tedy velké riziko napadení člověka.
      09:38
      Plánované propuštění dalších francouzských pacientů z FN Plzeň
       Plzeňská nemocnice propustí další dva pacienty, kteří se zranili při nehodě francouzského autobusu. Jejich stav se výrazně zlepšil - během několika dní se můžou vrátit do Francie.
       09:55
       Domov v Mariánské uspěl se žalobou proti VZP
        Pojišťovna musí zaplatit čtvrt milionu korun za poskytnutou péči, kterou odmítala uhradit. Karlovarský kraj rozhodnutí soudu považuje za průlomové.
        11:41
        Uzavřený Hřebečský tunel
         Pravidelná jarní údržba a revize uzavřela Hřebečský tunel na Svitavsku. Dlouhodobé omezení pak přinese oprava nedalekého mostu.
         13:27
         Rozkopané Vinohrady a Vršovice
          Část Vršovic a Vinohrad bude 6 měsíců rozkopaná. Začala rekonstrukce Moskevské a Francouzské ulice - investice za 230 milionů korun.
          15:17
          Zájemci o pronájem letiště v Ralsku se zatím nehrnou
           Nejisté je i konání známého tuningového srazu.
           17:02
           Provozovatelé malých vodních elektráren se obávají o svou budoucnost
            Někteří uvažují dokonce o ukončení provozu. Řadě z nich hrozí, že kvůli připravované novele zákona o obnovitelných zdrojích přijdou o podporu. Podle ministra Martina Kuby ministerstvo připravuje změny, které by ale neměly tyto zdroje zasáhnout.
            18:45
            Oxid uhličitý často stojí za špatnou soustředěností dětí ve školách
             Studenti z Jihlavy zkoumali koncentraci vydechovaného plynu ve třídách a zjistili, že předepsaným normám vyhovuje jen velmi málo učeben.
             20:43
             Na prkně kolem republiky
              V Lipně nad Vltavou dnes začala neobvyklá cesta kolem republiky. Její hlavní aktér dvaadvacetiletý Pavel Šimeček se na ni vydal na prkně - konkrétně na longboardu. Čeká ho 1600 km.
              22:24
              "Obraz za obraz"
               To je princip jedné z největších sbírek současného světového umění, která je nyní vystavena v Kutné Hoře. Vznikla díky českému fotografovi Miroslavu Tichému, jehož snímky obdivují umělci po celém světě.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — V Českém Švýcarsku začal geologický průzkum — Začal úklid v soutěskách řeky Kamenice v Hřensku — Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů — V Jablonci nad Nisou shořel areál Slunečních lázní. — Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková rezignuje na svou funkci — Tehdejší starosta městské části Oldřich Lomecký u soudu — Problém vlakové linky z Prahy do Berlína a Hamburku — Plán pro případ energetické krize — Informační centrum na pomoc s růstem cen energií — Akce Milostivé léto — Na jihu Čech registrují zájemců o Milostivé léto poměrně málo — Zřícená porcelánka v Jakubově — Vykolejená lokomotiva — Oprava parku v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku — V Ledči nad Sázavou začala sanace skalního masivu Šeptouchov. — SeČTeno 2022 ve Středočeském kraji — Auto řídí joystikem

               17. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Dopravním podnikům chybí řidiči — Řidiči autobusů chybí i v Libereckém kraji — Ústavní soud o střídavé péči — Žádosti o příspěvek na dítě — Vyšetřování požáru v Hřensku — Jedna z nejdražších lávek v ČR bude v Hradci Králové — Domažličtí hasiči hasili požár kravína v Německu — Začalo školení policejních velitelů — Strážníci zastavili opilého řidiče — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Potravinovým bankám chybí zásoby — Vysoké teploty v Česku — Dobrovolníci z Evropy obnovují rašeliniště — Před 20 lety hladina Labe v Děčíně kulminovala — Ochrana měst před povodněmi — Investice do školství na Vysočině — Historický železniční most v Táboře

               16. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

               15. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

               12. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

               11. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

               10. 8. 2022 na ČT1

               Napište nám