Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných — Zastavárna nebo hladomorna — Malíř z Třeště ubytoval lidi bez domova a učí je znovu spořádaně žít — Hejtman proti Národnímu parku Křivoklátsko — Začíná sezona klíšťat — Plánované propuštění dalších francouzských pacientů z FN Plzeň — Domov v Mariánské uspěl se žalobou proti VZP — Uzavřený Hřebečský tunel — Rozkopané Vinohrady a Vršovice — Zájemci o pronájem letiště v Ralsku se zatím nehrnou — Provozovatelé malých vodních elektráren se obávají o svou budoucnost — Oxid uhličitý často stojí za špatnou soustředěností dětí ve školách — Na prkně kolem republiky — "Obraz za obraz"

Části dílu

00:44
Litoměřičtí soudci Knotek a Jelínek na lavici obžalovaných
  Důvodem obžaloby je údajné braní úplatků.
  02:21
  Zastavárna nebo hladomorna
   Týrání zvířat v přímém přenosu – takový pohled se naskytl kolemjdoucím za výlohou jednoho z obchodů v Hradci Králové. Majitel v něm nechal zvířata zavřená a odjel do zahraničí.
   03:58
   Malíř z Třeště ubytoval lidi bez domova a učí je znovu spořádaně žít
    Úřadům to ale nestačí - chtějí kolaudaci místností, kde bezdomovci žijí.
    06:00
    Hejtman proti Národnímu parku Křivoklátsko
     Středočeský hejtman Josef Řihák nesouhlasí se záměrem národního parku na Křivoklátsku, současná CHKO podle něj dostačuje. Podle ministerstva životního prostředí si křivoklátské lesy nejvyšší ochranu zaslouží.
     08:01
     Začíná sezona klíšťat
      Podle předpovědi aktivity klíštěte obecného, kterou zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav, hrozí tento týden až sedmý stupeň aktivity, tedy velké riziko napadení člověka.
      09:38
      Plánované propuštění dalších francouzských pacientů z FN Plzeň
       Plzeňská nemocnice propustí další dva pacienty, kteří se zranili při nehodě francouzského autobusu. Jejich stav se výrazně zlepšil - během několika dní se můžou vrátit do Francie.
       09:55
       Domov v Mariánské uspěl se žalobou proti VZP
        Pojišťovna musí zaplatit čtvrt milionu korun za poskytnutou péči, kterou odmítala uhradit. Karlovarský kraj rozhodnutí soudu považuje za průlomové.
        11:41
        Uzavřený Hřebečský tunel
         Pravidelná jarní údržba a revize uzavřela Hřebečský tunel na Svitavsku. Dlouhodobé omezení pak přinese oprava nedalekého mostu.
         13:27
         Rozkopané Vinohrady a Vršovice
          Část Vršovic a Vinohrad bude 6 měsíců rozkopaná. Začala rekonstrukce Moskevské a Francouzské ulice - investice za 230 milionů korun.
          15:17
          Zájemci o pronájem letiště v Ralsku se zatím nehrnou
           Nejisté je i konání známého tuningového srazu.
           17:02
           Provozovatelé malých vodních elektráren se obávají o svou budoucnost
            Někteří uvažují dokonce o ukončení provozu. Řadě z nich hrozí, že kvůli připravované novele zákona o obnovitelných zdrojích přijdou o podporu. Podle ministra Martina Kuby ministerstvo připravuje změny, které by ale neměly tyto zdroje zasáhnout.
            18:45
            Oxid uhličitý často stojí za špatnou soustředěností dětí ve školách
             Studenti z Jihlavy zkoumali koncentraci vydechovaného plynu ve třídách a zjistili, že předepsaným normám vyhovuje jen velmi málo učeben.
             20:43
             Na prkně kolem republiky
              V Lipně nad Vltavou dnes začala neobvyklá cesta kolem republiky. Její hlavní aktér dvaadvacetiletý Pavel Šimeček se na ni vydal na prkně - konkrétně na longboardu. Čeká ho 1600 km.
              22:24
              "Obraz za obraz"
               To je princip jedné z největších sbírek současného světového umění, která je nyní vystavena v Kutné Hoře. Vznikla díky českému fotografovi Miroslavu Tichému, jehož snímky obdivují umělci po celém světě.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

               29. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

               27. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

               26. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

               23. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

               22. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

               21. 9. 2022 na ČT1

               Napište nám