Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky.

Obsah dílu

Headlines — Rozvodněné řeky na Liberecku klesají — Škody po velké vodě — Policisté vyšetřují příčinu povodní na Lužnici — Ve vlaku mezi Prahou a Českými Budějovicemi hořelo. — Otevřeno - zavřeno — Nelichotivou cenu pro karlovarské radní musela převzít opozice — Vězni na útěku — Záchranka volá o pomoc — Hrozí horší péče o pacienty? — Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony. — Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky. — Hlavní hygienik nesouhlasí se stavbou okruhu přes Suchdol. — Vysočina i přes zdražování ušetří na energiích — Důchodci dostanou od ledna přidáno. — Ústavní soud zamítl stížnost jednoho z potrestaných v kuřimské kauze Jana Turka. — Za kouření při cestě do školy, nebo v průběhu vyučování – kázeňský trest a pokuta pro toho, kdo cigaretu prodal, nebo dal. — Prezident Václav Klaus při otevření nové části závodu Philip Morris v Kutné Hoře kritizoval EU. — Plánice má dva nové zvony

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  00:46
  Rozvodněné řeky na Liberecku klesají
   Potoky a řeky se vracejí do svých koryt a lidi znova uklízejí. Během dvou měsíců už podruhé. Právě to, že jsou s prací zase na začátku, považují za ještě horší - než škody na majetku.
   02:30
   Škody po velké vodě
    Z libereckého studia ČT živě Lucie Pokorná.
    04:15
    Policisté vyšetřují příčinu povodní na Lužnici
     Trestní oznámení na neznámého pachatele podal jeden z majitelů opakovaně zaplavovaných nemovitostí Josef Kouba z Prahy.Domnívá se, že povodně zhoršuje nedostatečná údržba řeky.
     06:02
     Ve vlaku mezi Prahou a Českými Budějovicemi hořelo.
      Oheň zničil vagon, lidé ale bez zranění unikli.
      06:31
      Otevřeno - zavřeno
       Hlavní cena v soutěži o nejvíc nepřístupný úřad putuje letos na pražský magistrát. Porotci ho - v uvozovkách - ocenili za utajování informací kolem projektu Opencard.
       08:22
       Nelichotivou cenu pro karlovarské radní musela převzít opozice
        Cenu v kategorii Zavřeno získal karlovarský magistrát za kauzu vedoucí stavebního úřadu. Ta po změně územního plánu vydělala na prodeji vlastních pozemků.
        09:49
        Vězni na útěku
         Krajský soud v Hradci Králové vydal příkaz k zatčení Rudolfa Tesárka a Josefa Blažka,odsouzených za krádež 74 miliónů.Do věznice v Liberci se měli po přerušení výkonu trestu vrátit dnes,ale nepřišli.
         10:17
         Záchranka volá o pomoc
          Záchranáři v Královéhradeckém kraji odmítají snížení příspěvku kraje,tedy snížení mezd.
          11:54
          Hrozí horší péče o pacienty?
           Ze studia ČT v Hradci Králové odpovídá živě Vlastimil Weiner.
           13:27
           Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony.
            Dvě nehody zkoplikovaly provoz na nové části pražského okruhu, světelné tabule ale řidiče neupozornily, nebyly v provozu. Na D1 před Prahou se vytvořila kolona v délce 20km, protože levý jízdní pruh ŘSD uzavřelo kvůli stavebním pracím.
            15:37
            Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky.
             Zdravotní ústav zaznamenal mnohem ve vzduchu mnohem víc oxidů dusíku, dioxinů, polétavého prachu i karcinogenů. Ústecký kraj bere průzkum jako další argument pro co nejrychlejší dostavbu D8.
             17:29
             Hlavní hygienik nesouhlasí se stavbou okruhu přes Suchdol.
              Podle Michaela Víta by tam proti rámusu nepomohla ani protihluková opatření. Posudek si od něj vyžádalo ministerstvo pro místní rozvoj. To teď tak zřejmě územní rozhodnutí na stavbu dálnice zruší.
              17:54
              Vysočina i přes zdražování ušetří na energiích
               Společný nákup plynu a elektřiny pomocí elektronické aukce uspoří v rozpočtu kraje Vysočina pro příští rok 41 milionů korun
               19:29
               Důchodci dostanou od ledna přidáno.
                Vláda navýšila průměrnou starobní penzi o 371 korun. Měsíčně se tak vyšplhá téměř na deset a půl tisíce.
                19:55
                Ústavní soud zamítl stížnost jednoho z potrestaných v kuřimské kauze Jana Turka.
                 Turek, který si odpykává pětiletý trest za podíl na týrání, si stěžoval, že pro rozsudek nebylo dost důkazů a ovlivnila ho média.
                 20:25
                 Za kouření při cestě do školy, nebo v průběhu vyučování – kázeňský trest a pokuta pro toho, kdo cigaretu prodal, nebo dal.
                  Strážníci navíc nahlásí prohřešek na sociální odbor a poté i rodičům.Tak chtějí bojovat ředitelé škol a strážníci s nešvarem na středních i základních školách ve Žďáru nad Sázavou.
                  22:02
                  Prezident Václav Klaus při otevření nové části závodu Philip Morris v Kutné Hoře kritizoval EU.
                   Prezident jako zapřisáhlý nekuřák nepřijel podporovat cigarety, ale prosperující firmu. Navíc zkritizoval EU za, podle něj, směšný boj proti kouření. Zákazy se totiž nikdy nedá nic vyřešit, dodal.
                   22:51
                   Plánice má dva nové zvony
                    Z věže kostela svatého Blažeje v Plánici na Klatovsku se dnes rozezněly dva nové zvony. Jeden zaplatilo město, na menší umíráček, který dosud chyběl, se složili místní obyvatelé.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                    20. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                    17. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                    16. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                    15. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                    14. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

                    13. 3. 2023 na ČT1

                    Napište nám