Události v regionech (Praha)

29. září 2010

Část: Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony.

Obsah dílu

Headlines — Rozvodněné řeky na Liberecku klesají — Škody po velké vodě — Policisté vyšetřují příčinu povodní na Lužnici — Ve vlaku mezi Prahou a Českými Budějovicemi hořelo. — Otevřeno - zavřeno — Nelichotivou cenu pro karlovarské radní musela převzít opozice — Vězni na útěku — Záchranka volá o pomoc — Hrozí horší péče o pacienty? — Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony. — Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky. — Hlavní hygienik nesouhlasí se stavbou okruhu přes Suchdol. — Vysočina i přes zdražování ušetří na energiích — Důchodci dostanou od ledna přidáno. — Ústavní soud zamítl stížnost jednoho z potrestaných v kuřimské kauze Jana Turka. — Za kouření při cestě do školy, nebo v průběhu vyučování – kázeňský trest a pokuta pro toho, kdo cigaretu prodal, nebo dal. — Prezident Václav Klaus při otevření nové části závodu Philip Morris v Kutné Hoře kritizoval EU. — Plánice má dva nové zvony

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  00:46
  Rozvodněné řeky na Liberecku klesají
   Potoky a řeky se vracejí do svých koryt a lidi znova uklízejí. Během dvou měsíců už podruhé. Právě to, že jsou s prací zase na začátku, považují za ještě horší - než škody na majetku.
   02:30
   Škody po velké vodě
    Z libereckého studia ČT živě Lucie Pokorná.
    04:15
    Policisté vyšetřují příčinu povodní na Lužnici
     Trestní oznámení na neznámého pachatele podal jeden z majitelů opakovaně zaplavovaných nemovitostí Josef Kouba z Prahy.Domnívá se, že povodně zhoršuje nedostatečná údržba řeky.
     06:02
     Ve vlaku mezi Prahou a Českými Budějovicemi hořelo.
      Oheň zničil vagon, lidé ale bez zranění unikli.
      06:31
      Otevřeno - zavřeno
       Hlavní cena v soutěži o nejvíc nepřístupný úřad putuje letos na pražský magistrát. Porotci ho - v uvozovkách - ocenili za utajování informací kolem projektu Opencard.
       08:22
       Nelichotivou cenu pro karlovarské radní musela převzít opozice
        Cenu v kategorii Zavřeno získal karlovarský magistrát za kauzu vedoucí stavebního úřadu. Ta po změně územního plánu vydělala na prodeji vlastních pozemků.
        09:49
        Vězni na útěku
         Krajský soud v Hradci Králové vydal příkaz k zatčení Rudolfa Tesárka a Josefa Blažka,odsouzených za krádež 74 miliónů.Do věznice v Liberci se měli po přerušení výkonu trestu vrátit dnes,ale nepřišli.
         10:17
         Záchranka volá o pomoc
          Záchranáři v Královéhradeckém kraji odmítají snížení příspěvku kraje,tedy snížení mezd.
          11:54
          Hrozí horší péče o pacienty?
           Ze studia ČT v Hradci Králové odpovídá živě Vlastimil Weiner.
           13:27
           Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony.
            Dvě nehody zkoplikovaly provoz na nové části pražského okruhu, světelné tabule ale řidiče neupozornily, nebyly v provozu. Na D1 před Prahou se vytvořila kolona v délce 20km, protože levý jízdní pruh ŘSD uzavřelo kvůli stavebním pracím.
            15:37
            Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky.
             Zdravotní ústav zaznamenal mnohem ve vzduchu mnohem víc oxidů dusíku, dioxinů, polétavého prachu i karcinogenů. Ústecký kraj bere průzkum jako další argument pro co nejrychlejší dostavbu D8.
             17:29
             Hlavní hygienik nesouhlasí se stavbou okruhu přes Suchdol.
              Podle Michaela Víta by tam proti rámusu nepomohla ani protihluková opatření. Posudek si od něj vyžádalo ministerstvo pro místní rozvoj. To teď tak zřejmě územní rozhodnutí na stavbu dálnice zruší.
              17:54
              Vysočina i přes zdražování ušetří na energiích
               Společný nákup plynu a elektřiny pomocí elektronické aukce uspoří v rozpočtu kraje Vysočina pro příští rok 41 milionů korun
               19:29
               Důchodci dostanou od ledna přidáno.
                Vláda navýšila průměrnou starobní penzi o 371 korun. Měsíčně se tak vyšplhá téměř na deset a půl tisíce.
                19:55
                Ústavní soud zamítl stížnost jednoho z potrestaných v kuřimské kauze Jana Turka.
                 Turek, který si odpykává pětiletý trest za podíl na týrání, si stěžoval, že pro rozsudek nebylo dost důkazů a ovlivnila ho média.
                 20:25
                 Za kouření při cestě do školy, nebo v průběhu vyučování – kázeňský trest a pokuta pro toho, kdo cigaretu prodal, nebo dal.
                  Strážníci navíc nahlásí prohřešek na sociální odbor a poté i rodičům.Tak chtějí bojovat ředitelé škol a strážníci s nešvarem na středních i základních školách ve Žďáru nad Sázavou.
                  22:02
                  Prezident Václav Klaus při otevření nové části závodu Philip Morris v Kutné Hoře kritizoval EU.
                   Prezident jako zapřisáhlý nekuřák nepřijel podporovat cigarety, ale prosperující firmu. Navíc zkritizoval EU za, podle něj, směšný boj proti kouření. Zákazy se totiž nikdy nedá nic vyřešit, dodal.
                   22:51
                   Plánice má dva nové zvony
                    Z věže kostela svatého Blažeje v Plánici na Klatovsku se dnes rozezněly dva nové zvony. Jeden zaplatilo město, na menší umíráček, který dosud chyběl, se složili místní obyvatelé.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    30. září 2010

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    27. březen

                    Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                    27. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    24. březen

                    Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                    24. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    23. březen

                    Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                    23. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. březen

                    Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                    22. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    21. březen

                    ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                    21. 3. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    20. březen

                    Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                    20. 3. 2023 na ČT1

                    Napište nám