Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Rozvodněné řeky na Liberecku klesají — Škody po velké vodě — Policisté vyšetřují příčinu povodní na Lužnici — Ve vlaku mezi Prahou a Českými Budějovicemi hořelo. — Otevřeno - zavřeno — Nelichotivou cenu pro karlovarské radní musela převzít opozice — Vězni na útěku — Záchranka volá o pomoc — Hrozí horší péče o pacienty? — Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony. — Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky. — Hlavní hygienik nesouhlasí se stavbou okruhu přes Suchdol. — Vysočina i přes zdražování ušetří na energiích — Důchodci dostanou od ledna přidáno. — Ústavní soud zamítl stížnost jednoho z potrestaných v kuřimské kauze Jana Turka. — Za kouření při cestě do školy, nebo v průběhu vyučování – kázeňský trest a pokuta pro toho, kdo cigaretu prodal, nebo dal. — Prezident Václav Klaus při otevření nové části závodu Philip Morris v Kutné Hoře kritizoval EU. — Plánice má dva nové zvony

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  00:46
  Rozvodněné řeky na Liberecku klesají
   Potoky a řeky se vracejí do svých koryt a lidi znova uklízejí. Během dvou měsíců už podruhé. Právě to, že jsou s prací zase na začátku, považují za ještě horší - než škody na majetku.
   02:30
   Škody po velké vodě
    Z libereckého studia ČT živě Lucie Pokorná.
    04:15
    Policisté vyšetřují příčinu povodní na Lužnici
     Trestní oznámení na neznámého pachatele podal jeden z majitelů opakovaně zaplavovaných nemovitostí Josef Kouba z Prahy.Domnívá se, že povodně zhoršuje nedostatečná údržba řeky.
     06:02
     Ve vlaku mezi Prahou a Českými Budějovicemi hořelo.
      Oheň zničil vagon, lidé ale bez zranění unikli.
      06:31
      Otevřeno - zavřeno
       Hlavní cena v soutěži o nejvíc nepřístupný úřad putuje letos na pražský magistrát. Porotci ho - v uvozovkách - ocenili za utajování informací kolem projektu Opencard.
       08:22
       Nelichotivou cenu pro karlovarské radní musela převzít opozice
        Cenu v kategorii Zavřeno získal karlovarský magistrát za kauzu vedoucí stavebního úřadu. Ta po změně územního plánu vydělala na prodeji vlastních pozemků.
        09:49
        Vězni na útěku
         Krajský soud v Hradci Králové vydal příkaz k zatčení Rudolfa Tesárka a Josefa Blažka,odsouzených za krádež 74 miliónů.Do věznice v Liberci se měli po přerušení výkonu trestu vrátit dnes,ale nepřišli.
         10:17
         Záchranka volá o pomoc
          Záchranáři v Královéhradeckém kraji odmítají snížení příspěvku kraje,tedy snížení mezd.
          11:54
          Hrozí horší péče o pacienty?
           Ze studia ČT v Hradci Králové odpovídá živě Vlastimil Weiner.
           13:27
           Světelné tabule na okruhu nefungují a na D1 před Prahou jsou kolony.
            Dvě nehody zkoplikovaly provoz na nové části pražského okruhu, světelné tabule ale řidiče neupozornily, nebyly v provozu. Na D1 před Prahou se vytvořila kolona v délce 20km, protože levý jízdní pruh ŘSD uzavřelo kvůli stavebním pracím.
            15:37
            Lidi na objízdných trasách chybějícího úseku D8 dusí škodlivé látky.
             Zdravotní ústav zaznamenal mnohem ve vzduchu mnohem víc oxidů dusíku, dioxinů, polétavého prachu i karcinogenů. Ústecký kraj bere průzkum jako další argument pro co nejrychlejší dostavbu D8.
             17:29
             Hlavní hygienik nesouhlasí se stavbou okruhu přes Suchdol.
              Podle Michaela Víta by tam proti rámusu nepomohla ani protihluková opatření. Posudek si od něj vyžádalo ministerstvo pro místní rozvoj. To teď tak zřejmě územní rozhodnutí na stavbu dálnice zruší.
              17:54
              Vysočina i přes zdražování ušetří na energiích
               Společný nákup plynu a elektřiny pomocí elektronické aukce uspoří v rozpočtu kraje Vysočina pro příští rok 41 milionů korun
               19:29
               Důchodci dostanou od ledna přidáno.
                Vláda navýšila průměrnou starobní penzi o 371 korun. Měsíčně se tak vyšplhá téměř na deset a půl tisíce.
                19:55
                Ústavní soud zamítl stížnost jednoho z potrestaných v kuřimské kauze Jana Turka.
                 Turek, který si odpykává pětiletý trest za podíl na týrání, si stěžoval, že pro rozsudek nebylo dost důkazů a ovlivnila ho média.
                 20:25
                 Za kouření při cestě do školy, nebo v průběhu vyučování – kázeňský trest a pokuta pro toho, kdo cigaretu prodal, nebo dal.
                  Strážníci navíc nahlásí prohřešek na sociální odbor a poté i rodičům.Tak chtějí bojovat ředitelé škol a strážníci s nešvarem na středních i základních školách ve Žďáru nad Sázavou.
                  22:02
                  Prezident Václav Klaus při otevření nové části závodu Philip Morris v Kutné Hoře kritizoval EU.
                   Prezident jako zapřisáhlý nekuřák nepřijel podporovat cigarety, ale prosperující firmu. Navíc zkritizoval EU za, podle něj, směšný boj proti kouření. Zákazy se totiž nikdy nedá nic vyřešit, dodal.
                   22:51
                   Plánice má dva nové zvony
                    Z věže kostela svatého Blažeje v Plánici na Klatovsku se dnes rozezněly dva nové zvony. Jeden zaplatilo město, na menší umíráček, který dosud chyběl, se složili místní obyvatelé.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                    2. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                    1. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                    31. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                    30. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                    27. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                    26. 1. 2023 na ČT1

                    Napište nám