26 minut

27. dubna 2013

Obsah dílu

Historie divadla Máj a Apollo — Parkovací zóny s problémy — Konec pískovišť — Myčka vlaků — Poslední jízda staré Karosy — Gočárova vitrína na korunovační klenoty — Výstava fotografií Tona Stana — Řetěz u sochy sv. Václava — Trikové studio Československé televize

Části dílu

00:39
Historie divadla Máj a Apollo
    Málokteré místo v Praze vystřídalo tolik názvů a tolik činností jako nenápadný dům uprostřed Vinohrad. Svou éru začal v roce 1897 pod názvem Palác koruna česká. V roce 1927 nechali majitelé do dvora přistavět divadelní sál. V 50. letech tam působilo divadlo Máj a v 60. letech tu hostovala tehdy začínající a později velmi slavná skupina umělců, kteří si říkali divadlo Apollo. Karel Gott, Yvonne Přenosilová, Karel Hála a Pavlína Filipovská. Sál pak dlouho chátral, obnova začala až s příchodem italské majitelky domu. V současné době tu je Divadlo v Korunní.
    06:05
    Parkovací zóny s problémy
      Projekt rozšíření parkovacích zón v Praze – rovná se roky příprav a náklady na dopravní studie v řádu milionů korun. Magistrátní radní ale zpoplatněné parkování, ze kterého měli profitovat rezidenti 4 městských částí, teď zastavili.
      07:38
      Lovení vyloupených trezorů
        07:59
        Oloupení pokladní budou platit
          08:19
          Konec pískovišť
            Kampaň čistá a zelená Praha, která pomohla v roce 2010 exprimátorovi Pavlu Bémovi získat křeslo v Poslanecké sněmovně, stála magistrát 250 milionů korun. Za miliony tehdy město rozšířilo i lesní hřiště. Jenže ta teď chátrají. Pryč jsou přenosné toalety i pískoviště, stěžují si rodiče dětí. Správci - lesům hlavního města je zatěžko je udržovat kvůli dodržování hygienických předpisů.
            09:51
            Myčka vlaků
              Myčky vlaků jsou v ČR tři - jedna z nich je v pražské Michli. Denně jí projede zhruba 85 vagonů, všech možných typů.
              12:15
              Poslední jízda staré Karosy
                B732. Autobus dodávaný kdysi do všech měst tehdejší Československé republiky. Minulý týden, po šestadvaceti letech, v Praze skončil. V dobách jeho největší slávy mohl dopravní podnik nasadit v jednom okamžiku 854 vozů.
                14:14
                Gočárova vitrína na korunovační klenoty
                  Na Pražském Hradě končí přípravy na výstavu českých korunovačních klenotů. Památkáři nechali kompletně opravit tradiční vitrínu na klenoty od architekta Gočára. Vyměnila se i skla, protože přes ta původní - polepená bezpečnostní fólií - už klenoty nebyly dobře vidět.
                  15:56
                  Výstava fotografií Tona Stana
                    Charakteristické černobílé portréty a akty proslavily fotografa Tona Stana po celém světě. Své barevné fotografie dodnes veřejně nikde nevystavoval. V Praze je teď k vidění jeho ojedinělý soubor snímků pod názvem Moje barva.
                    17:22
                    Řetěz u sochy sv. Václava
                      Jezdeckou sochu svatého Václava na pražském Václavském náměstí opět chrání bronzový řetěz. Ze sloupků u sochy zmizel před osmi lety. Podle zástupců Balbínovy poetické strany je symbolem zla a okupace bývalého Československa sovětskou armádou. To ale odmítá jak jeho autor sochař Zdeněk Kolářský, tak i kurátorka Galerie hlavního města Prahy Marie Foltýnová.
                      18:48
                      Trikové studio Československé televize
                        V budově Divadla v Korunní, jehož historii představila úvodní reportáž, působilo mezi lety 1971 a 1990 trikové studio Československé televize. Sídlili tu výtvarníci, animátoři a kameramani reklamního oddělení. Točily se tu televizní reklamy a bylo tu největší studio pro animovanou tvorbu u nás. Ve studiu vznikly desítky pohádek.
                        24:18
                        Pozvánky
                          Přehrát celé video
                          Stopáž26 minut
                          Další díl
                          4. května 2013

                          Přehled dílů

                          1080 dostupných
                          Stopáž27 minut

                          29. června

                          Čmelín — Spor o předzahrádky — Dejvická nádražka — Koněv — Zahrada seniorů — František kardinál Tomášek — Knihovna Václava Havla — Performance za komunismu — Satalice a Čakovice

                          29. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          22. června

                          Jazz kluby — Máj v novém — Zastávky na znamení — Tramvaje na Václavák — Metroprovoz — Náprstkovo muzeum — Ungelt ke hvězdám — Letní seriál: vlakem na výlet

                          22. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž26 minut

                          15. června

                          Vinohradům je 175 let — Dvorecký most — Výročí vodárny v Káraném — Nádraží Vyšehrad — Pražské ptactvo — 335 let od Francouzského požáru — Křižíkovy pavilóny — Zavěšený kafe — Pater noster — Poštolky z paneláku

                          15. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž26 minut

                          8. června

                          90 let domu Radost — Poříční policie — Vlny na Štvanici — Křídla andělům — Zahradnictví Ďáblice — Vůz Františka Ferdinanda d´Este — Lední medvědi — Petr Zenkl

                          8. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž26 minut

                          1. června

                          400 let Valdštejnské zahrady — Mistři světa — Archeologický výzkum na okruhu — Dvorek Židovského města — Výstava Hry Franze Kafky — Baráčníci — Hostinec U Králíka

                          1. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          25. května

                          Dům U Sladkých — Povozy a fiakry — Dopravní investice — Tramvaje na Václavák — Metro D — Bezpečnost metra — Motýli na Máj — Výstava Národní galerie — Cestovní kanceláře

                          25. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž26 minut

                          18. května

                          Zájem o skauting — Pošta Jindřišská — Strojvůdce metra — 125 let ČOV — Výzva na nádraží — Navalis — Výstava Jaroslava Róny — Kolej Albertov

                          18. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          11. května

                          Procházky Prahou astronomickou — Památníky Pražského povstání — Karel Hartig — Začíná Pražské jaro — Výstava Na led — Nákolníky

                          11. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž26 minut

                          4. května

                          Opravené hroby primátorů — Velké tramvajové výluky — Vitráže Průmyslového paláce — Archeonálezy na Masaryčce — Výzva na nádraží — Divadlo Spirála — 50 let metra — Hostinec U Sojků

                          4. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž26 minut

                          27. dubna

                          Pražské tržnice — Stavíme metro D — Prohlídky metra — Nuselské schody — Opravený dalekohled hvězdárny — Výzva na nádraží — Zlatá ulička — Dům číslo 7 v Nádražní ulici

                          27. 4. 2024 na ČT1

                          Napište nám