Historie divadla Máj a Apollo; Parkovací zóny s problémy; Konec pískovišť; Myčka vlaků; Poslední jízda staré Karosy; Gočárova vitrína na korunovační klenoty; Výstava fotografií Tona Stana; Řetěz u sochy sv. Václava; Trikové studio Československé televize

Obsah dílu

Přehrát vše

Historie divadla Máj a Apollo

Málokteré místo v Praze vystřídalo tolik názvů a tolik činností jako nenápadný dům uprostřed Vinohrad. Svou éru začal v roce 1897 pod názvem Palác koruna česká. V roce 1927 nechali majitelé do dvora přistavět divadelní sál. V 50. letech tam působilo divadlo Máj a v 60. letech tu hostovala tehdy začínající a později velmi slavná skupina umělců, kteří si říkali divadlo Apollo. Karel Gott, Yvonne Přenosilová, Karel Hála a Pavlína Filipovská. Sál pak dlouho chátral, obnova začala až s příchodem italské majitelky domu. V současné době tu je Divadlo v Korunní.

videoHistorie divadla Máj a Apollo
...
video video

Historie divadla Máj a Apollo


Parkovací zóny s problémy

Projekt rozšíření parkovacích zón v Praze – rovná se roky příprav a náklady na dopravní studie v řádu milionů korun. Magistrátní radní ale zpoplatněné parkování, ze kterého měli profitovat rezidenti 4 městských částí, teď zastavili.

videoParkovací zóny s problémy
...
video video

Parkovací zóny s problémy


Konec pískovišť

Kampaň čistá a zelená Praha, která pomohla v roce 2010 exprimátorovi Pavlu Bémovi získat křeslo v Poslanecké sněmovně, stála magistrát 250 milionů korun. Za miliony tehdy město rozšířilo i lesní hřiště. Jenže ta teď chátrají. Pryč jsou přenosné toalety i pískoviště, stěžují si rodiče dětí. Správci - lesům hlavního města je zatěžko je udržovat kvůli dodržování hygienických předpisů.

videoKonec pískovišť
...
video video

Konec pískovišť


Myčka vlaků

Myčky vlaků jsou v ČR tři - jedna z nich je v pražské Michli. Denně jí projede zhruba 85 vagonů, všech možných typů.

videoMyčka vlaků
...
video video

Myčka vlaků


Poslední jízda staré Karosy

B732. Autobus dodávaný kdysi do všech měst tehdejší Československé republiky. Minulý týden, po šestadvaceti letech, v Praze skončil. V dobách jeho největší slávy mohl dopravní podnik nasadit v jednom okamžiku 854 vozů.

videoPoslední jízda staré Karosy
...
video video

Poslední jízda staré Karosy


Gočárova vitrína na korunovační klenoty

Na Pražském Hradě končí přípravy na výstavu českých korunovačních klenotů. Památkáři nechali kompletně opravit tradiční vitrínu na klenoty od architekta Gočára. Vyměnila se i skla, protože přes ta původní - polepená bezpečnostní fólií - už klenoty nebyly dobře vidět.

videoGočárova vitrína na korunovační klenoty
...
video video

Gočárova vitrína na korunovační klenoty


Výstava fotografií Tona Stana

Charakteristické černobílé portréty a akty proslavily fotografa Tona Stana po celém světě. Své barevné fotografie dodnes veřejně nikde nevystavoval. V Praze je teď k vidění jeho ojedinělý soubor snímků pod názvem Moje barva.

videoVýstava fotografií Tona Stana
...
video video

Výstava fotografií Tona Stana


Řetěz u sochy sv. Václava

Jezdeckou sochu svatého Václava na pražském Václavském náměstí opět chrání bronzový řetěz. Ze sloupků u sochy zmizel před osmi lety. Podle zástupců Balbínovy poetické strany je symbolem zla a okupace bývalého Československa sovětskou armádou. To ale odmítá jak jeho autor sochař Zdeněk Kolářský, tak i kurátorka Galerie hlavního města Prahy Marie Foltýnová.

videoŘetěz u sochy sv. Václava
...
video video

Řetěz u sochy sv. Václava


Trikové studio Československé televize

V budově Divadla v Korunní, jehož historii představila úvodní reportáž, působilo mezi lety 1971 a 1990 trikové studio Československé televize. Sídlili tu výtvarníci, animátoři a kameramani reklamního oddělení. Točily se tu televizní reklamy a bylo tu největší studio pro animovanou tvorbu u nás. Ve studiu vznikly desítky pohádek.

videoTrikové studio Československé televize
...
video video

Trikové studio Československé televize


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST