26 minut

27. duben 2013

Část: Parkovací zóny s problémy

Obsah dílu

Historie divadla Máj a Apollo — Parkovací zóny s problémy — Konec pískovišť — Myčka vlaků — Poslední jízda staré Karosy — Gočárova vitrína na korunovační klenoty — Výstava fotografií Tona Stana — Řetěz u sochy sv. Václava — Trikové studio Československé televize

Části dílu

00:39
Historie divadla Máj a Apollo
    Málokteré místo v Praze vystřídalo tolik názvů a tolik činností jako nenápadný dům uprostřed Vinohrad. Svou éru začal v roce 1897 pod názvem Palác koruna česká. V roce 1927 nechali majitelé do dvora přistavět divadelní sál. V 50. letech tam působilo divadlo Máj a v 60. letech tu hostovala tehdy začínající a později velmi slavná skupina umělců, kteří si říkali divadlo Apollo. Karel Gott, Yvonne Přenosilová, Karel Hála a Pavlína Filipovská. Sál pak dlouho chátral, obnova začala až s příchodem italské majitelky domu. V současné době tu je Divadlo v Korunní.
    06:05
    Parkovací zóny s problémy
      Projekt rozšíření parkovacích zón v Praze – rovná se roky příprav a náklady na dopravní studie v řádu milionů korun. Magistrátní radní ale zpoplatněné parkování, ze kterého měli profitovat rezidenti 4 městských částí, teď zastavili.
      07:38
      Lovení vyloupených trezorů
        07:59
        Oloupení pokladní budou platit
          08:19
          Konec pískovišť
            Kampaň čistá a zelená Praha, která pomohla v roce 2010 exprimátorovi Pavlu Bémovi získat křeslo v Poslanecké sněmovně, stála magistrát 250 milionů korun. Za miliony tehdy město rozšířilo i lesní hřiště. Jenže ta teď chátrají. Pryč jsou přenosné toalety i pískoviště, stěžují si rodiče dětí. Správci - lesům hlavního města je zatěžko je udržovat kvůli dodržování hygienických předpisů.
            09:51
            Myčka vlaků
              Myčky vlaků jsou v ČR tři - jedna z nich je v pražské Michli. Denně jí projede zhruba 85 vagonů, všech možných typů.
              12:15
              Poslední jízda staré Karosy
                B732. Autobus dodávaný kdysi do všech měst tehdejší Československé republiky. Minulý týden, po šestadvaceti letech, v Praze skončil. V dobách jeho největší slávy mohl dopravní podnik nasadit v jednom okamžiku 854 vozů.
                14:14
                Gočárova vitrína na korunovační klenoty
                  Na Pražském Hradě končí přípravy na výstavu českých korunovačních klenotů. Památkáři nechali kompletně opravit tradiční vitrínu na klenoty od architekta Gočára. Vyměnila se i skla, protože přes ta původní - polepená bezpečnostní fólií - už klenoty nebyly dobře vidět.
                  15:56
                  Výstava fotografií Tona Stana
                    Charakteristické černobílé portréty a akty proslavily fotografa Tona Stana po celém světě. Své barevné fotografie dodnes veřejně nikde nevystavoval. V Praze je teď k vidění jeho ojedinělý soubor snímků pod názvem Moje barva.
                    17:22
                    Řetěz u sochy sv. Václava
                      Jezdeckou sochu svatého Václava na pražském Václavském náměstí opět chrání bronzový řetěz. Ze sloupků u sochy zmizel před osmi lety. Podle zástupců Balbínovy poetické strany je symbolem zla a okupace bývalého Československa sovětskou armádou. To ale odmítá jak jeho autor sochař Zdeněk Kolářský, tak i kurátorka Galerie hlavního města Prahy Marie Foltýnová.
                      18:48
                      Trikové studio Československé televize
                        V budově Divadla v Korunní, jehož historii představila úvodní reportáž, působilo mezi lety 1971 a 1990 trikové studio Československé televize. Sídlili tu výtvarníci, animátoři a kameramani reklamního oddělení. Točily se tu televizní reklamy a bylo tu největší studio pro animovanou tvorbu u nás. Ve studiu vznikly desítky pohádek.
                        24:18
                        Pozvánky
                          Přehrát celé video
                          Stopáž26 minut
                          Další díl
                          4. květen 2013

                          Přehled dílů

                          Stopáž27 minut

                          17. únor

                          České muzeum hudby — Nádraží Vyšehrad — Kasárna Karlín — Parkování ve městě — Vyšší městské nájmy — Zadní Kopanina — Archeologové u Jezulátka — Filharmonie na Vltavské — Tachovské náměstí

                          17. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          10. únor

                          Armáda spásy v zimě — Megatendr na metro — Kunratický zámek — Pražské aleje — Kotva zavírá — Spojení čtyř měst — Tvůrčí dům Elišky Peškové

                          10. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          3. únor

                          Pošta v Jindřišské — Kavárna ve Fantově budově — Nuselský Cirqueon — Baroko v Čechách a v Bavorsku — Novinka v divadle X10 — Petrská čtvrť

                          3. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          27. leden

                          Smíchovské nádraží — Pocitová mapa — Palachovo náměstí — Ďáblická hvězdárna — Josefína Dušková — Dvorecký most — Budova ČNB

                          27. 1. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          20. leden

                          Masarykovo nádraží — Úklid pře Filozofickou fakultou — Pieta za Jana Palacha — Botanická zahrada Malešice — Výzva na putyky — Gorila je holka — Zvonařka a pražská šunka

                          20. 1. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          13. leden

                          Andělé na Staromáku — Konec vánočního stromu — Fronty na Idiom a další hity — Libeňský most — Vysočany s novou tratí — Nové tramvaje — Bydliště: Jaroslav Seifert — Jak se mění Hrad — Kuchařky bez domova — Výzva na putyky — 240 let měření v Klementinu — Zimní stadiony

                          13. 1. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          6. leden

                          Časopis Nový prostor — Zkouška trolejbusů — Výtoňský most — Jindřišská pošta — Výstava malířských dvojčat — Husité na Žižkově — Zoo a adopce zvířat — Narodilo se gorilí mládě — Legendy lokálů — Výzva na putyky

                          6. 1. 2024 na ČT1
                          Stopáž27 minut

                          16. prosinec 2023

                          900. Metropole — Rajská zahrada — Mariánský sloup — Lampář na Karlově mostě — Jiránkova vila — Vyšší dívčí škola — 85 let Rychlých šípů — Vánoční pozvánka

                          25. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž27 minut

                          9. prosinec 2023

                          Chotkovy sady — Hlavní nádraží budí emoce — Dražba cedulí — Propojení tunelů metra — Historie trafik — Nájemci ve Zlaté uličce — Zlatá ulička — Trafika v Horních Počernicích

                          10. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž27 minut

                          2. prosinec 2023

                          Zaniklé pražské kluby — Kácení vánočního stromu pro Prahu — Strom už je na místě — Audrey Hepburn — Anna Karenina ve Švandově divadle — Ušatá lokomotiva — 300 let od smrti Santiniho — Hotel Beránek

                          2. 12. 2023 na ČT1

                          Napište nám