iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 10. 2010
18:35 na ČT2

1 2 3 4 5

61 hlasů
2787
zhlédnutí

Kultura.cz

Tvorba Joela-Petera Witkina — Nové kongresové centrum ve Zlíně — Nové školní písmo Comenia script — Simona Blahutová

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenechte si ujít: Tvorba Joela-Petera Witkina

  0:27 do playlistu

  Nenechte si ujít: Tvorba Joela-Petera Witkina
  V rámci projektu Decadence Now! se poprvé v České republice představuje tvorba Joela-Petera Witkina, jenž patří již od konce 70. let 20. století k předním představitelům světové fotografie. V Domě umění města Brna jsou k vidění velkoformátové černobilé fotografie, pro Kulturu.cz jsme natočili i rozhovor s tímto významným americkým umělcem.

 • Reportáž: Nové kongresové centrum Zlín

  5:31 do playlistu

  Reportáž: Nové kongresové centrum Zlín
  Byli jsme při tom, když se Zlíně otevíralo nové kongresové centrum, dílo zlínské rodačky Evy Jiřičné. Dvě komunikující budovy - v jedné je rektorát a knihovna Univerzity Tomáše BAti, v druhé bude sídlit Zlínská filharmonie - nesou rukopis této uznávané architekty. Sklo, kov, moderní technologie, ale i teplé barvy. Zlín se může pyšnit progresívní architekturou.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle

  12:01 do playlistu

  Kritická židle
  Tématem kritické židle se stalo nové školní písmo Comenia script, které se testuje ve 40 školách. Grafický designér Filip Blažek zmiňuje okolnosti projektu Radany Lencové, vyvrací obavy grafologů a psychologů, že písmo, které se více podobá tištěnému textu, omezí vývoj dětí.

 • Buďte v obraze
 • Portrét: Simona Blahutová

  16:59 do playlistu

  Portrét: Simona Blahutová
  Mladá zlínská výtvarnice Simona Blahutová se ve své tvorbě zamýšlí nad světem postindustriální společnosti, komerce a reklamy. To se odráží i ve způsobu její malby - konceptuální přístup a odosobněný malířský rukopis mají evokovat reklamu.

Přehrát vše

Související