iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 9. 2010
19:35 na ČT2

1 2 3 4 5

54 hlasů
2272
zhlédnutí

Kultura.cz

Indust — Vnitřní úprava budovy Convalerie — Angličtina u piva — Zpřítomnění

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Portrét: David "Havran" Spáčil

  0:28 do playlistu

  Portrét: David "Havran" Spáčil
  David "Havran" Spáčil je tvůrce výrazných videoklipů pro nezávislou hudební scénu. To ho vedlo k vytvoření portálu Indust, kde se vytváří komunita videoartistů a kde je možno zhlédnout české umělecké klipy. Havran nám vysvětlí, z jakých zdrojů jeho tvorba vzniká.

 • Kritická židle: Vnitřní úprava budovy Convalerie

  6:40 do playlistu

  Kritická židle: Vnitřní úprava budovy Convalerie
  Rekonstrukce architektury 30. let nejsou vůbec jednoduché - brněnští architekti L. Grym a J. Škrabal měli štěstí na osvíceného soukromého investora, a tak vnější i vnitřní úpravy budovy Convalarie na České ulici dopadly nadmíru dobře. Kritika v podtextu míří k těm, kteří dědictví funkcionalistické architektury nespravují tak dobře.

 • Reportáž: Zpřítomnění

  12:06 do playlistu

  Reportáž: Zpřítomnění
  Do Dolních Kounic, do areálu kláštera Rosa Coeli, jsme se vypravili na již šesté bienále Zpřítomnění. Jsou zde autoři širokého generačního rozpětí od studentů nebo nedávných absolventů výtvarných škol po autory etablované výrazně v českém i mezinárodním prostředí. Vybrané kresby, malby, fotografie, objekty nebo instalace spojuje empatie k prostředí, programová, ale i intuitivní vazba na jeho genius loci, historické, architektonické a duchovní souvislosti.

 • Buďte v obraze
 • Nenechte si ujít: Angličtina u piva

  17:25 do playlistu

  Nenechte si ujít: Angličtina u piva
  Všichni, kdo se učí anglicky ve škole a zjistí pak, že nerozumí rodilým mluvčím, by měli zbystřit. V Brně vznikla originální učebnice Angličtina u piva. Je vedená jako foto-komiks a nabízí angličtinu ze života. Projde s vámi témata nejčastěji nad pivem probíraná: sex, fotbal, přátele, TV, počítače, auta, potomky. Vše je doplněno původními písněmi autora knihy Duncana Hendyho.

Přehrát vše

Související