iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2012
13:10 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1420
zhlédnutí

Kultura.cz

Jan Lukas — Vojtěch Rynda — Europa Jagellonica

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Newyorkský deník Jana Lukase

  4:53 do playlistu

  Newyorkský deník Jana Lukase
  Jan Lukas patří mezi nejdůležitější české fotografy 20. století. Aktuálně to potvrzuje přehlídka jeho díla v pražské Leica Gallery. Má název Newyorský deník 1966–1990 a jde o černobílé fotografie, které pořídil Lukas v letech po své pozdní emigraci do Spojených států. Byl ročník 1915, takže z vlasti odcházel rok po své padesátce. Více se dozvíte z úst jeho dcery Heleny Lukas, kurátora výstavy Jana Mlčocha a ředitelky galerie Mileny Dubské.

 • Kritická židle: Vojtěch Rynda

  11:17 do playlistu

  Kritická židle: Vojtěch Rynda
  Na Kritické židli zhodnotí redaktor časopisu Týden Vojtěch Rynda dvě premiérové filmové komedie – novinku režisérky Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel a další proměnu Sachy Barona Cohena ve snímku Diktátor.

 • Událost týdne: Europa Jagellonica

  16:03 do playlistu

  Událost týdne: Europa Jagellonica
  Slavná dynastie Jagellonců znovu ožívá. Alespoň tedy na poli umění a kultury. Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře hostí totiž mezinárodní výstavní projekt Europa Jagellonica. Historik umění Jiří Fajt na něm pracoval celých deset let. Za zdmi někdejší Jezuitské koleje se tak můžete seznámit s rozmanitými uměleckými díly mistrů pozdního středověku a raného novověku. Naše pozvánka do Kutné Hory však nemíří jen do GASKu, ale i na Mezinárodní hudební festival, který začíná v sobotu 2. června.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související