iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2011
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1343
zhlédnutí

Kultura.cz

Výstava – Prague Biennale 5 — Jiří Turek – cityLAB — Lubomír Typlt

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Výstava – Prague Biennale 5

  4:42 do playlistu

  Výstava – Prague Biennale 5
  Až do 11. září je v nových prostorách dvou pater výškového domu Microna v Praze otevřena výstava Prague Biennale 5, která do České republiky přiváží díla od téměř 200 umělců z celého světa včetně Indie. Vidět zde můžete vše, co spadá pod slovo "umění". Od maleb přes video instalace až k fotografiím. Ředitelé bienále Helena Kontová a Giancarlo Politi navíc tvrdí, že jde nejspíš o jedinou výstavu ve střední Evropě, kde se představují díla opravdu nová a přelomová v současném umění. V naší Reportáži vám ukážeme např. videa a počítačově manipulované fotografie Terezy Severové.

 • Kritická židle

  11:48 do playlistu

  Kritická židle
  Na KRITICKÉ ŽIDLI zhodnotí redaktor Mladé fronty Dnes Josef Chuchma dva aktuální výstavní počiny. Nejprve se podívá na ojedinělý projekt fotografa Jiřího Turka cityLAB a poté se zamyslí nad zastoupením fotografie na přehlídce českého výtvarného umění let 1938-1948 v pražské Městské knihovně.

 • Portrét: Lubomír Typlt

  16:50 do playlistu

  Portrét: Lubomír Typlt
  V PORTRÉTU vám představíme našeho předního malíře Lubomíra Typlta. Vedle českých vysokých uměleckých škol absolvoval také Kunstakademii v Düsseldorfu. Typltovou značkou se staly jeho expresivní velkoformátové figurativní malby obsahující prvky absurdity, sarkasmu a humoru. V současné době probíhá autorova výstava v pražské Galerii Zdeňka Sklenáře, kde vystavuje současně se svými německými profesory. Mimochodem - jádro hudební skupiny WWW, spjaté s prvopočátky hip hopu u nás, se vytvořilo kolem osobnosti Ondřeje Anděry aka Sifona a právě malíře Lubomíra Typlta. Uvidíte a uslyšíte.

 • Soutěž

Přehrát vše