iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 6. 2009
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

20 hlasů
2935
zhlédnutí

Kultura.cz

MFF Karlovy Vary — Pavel Kučera — David Černý

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Událost týdne

  2:25 do playlistu

  Událost týdne
  3. července startuje v Karlových Varech nejprestižnější tuzemský filmový festival. MFF Karlovy Vary uvádí každý rok více než 220 celovečerních filmů z celého světa. My se zaměříme zejména na domácí tvorbu a její zastoupení v jednotlivých sekcích. Zvláštní pozornost věnujeme festivalové premiéře filmu Dobře placená procházka režiséra Miloše Formana, který do českých kin vstupuje 9. července. Na Událost tohoto týdne vás pozve výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha a také režisér Jiří Chlumský.

 • Buďte v obraze
 • Kritická židle

  9:27 do playlistu

  Kritická židle
  Červnovým Planet Festivalem v Táboře začal letní hudební maraton. Nemine víkend, aby se v Česku nekonala hudební akce a nezahrála zajímavá hvězda. Co nás čeká letos? Bude to kvantita na úkor kvality? Jaká je strategie promotérů jednotlivých festivalů a co na to domácí publikum? Na Kritické židli se pokusí odpovědět redaktor časopisu Filter Pavel Kučera.

 • Portrét

  12:55 do playlistu

  Portrét
  I když se aktuální výstava výtvarníka Filipa Černého na Staroměstské radnici pořádaná Galerií hlavního města Prahy jmenuje Videoart, jde o klasické závěsné obrazy. Černý pátrá za prostorem a prostý přepis viděného mu nestačí. Kombinuje klasické malířské postupy s americkou retuší a sprejem. Výstavu lze rozdělit na dvě části. Jedna prezentuje hlavně malby vytvářené technikou airbrush a asamblážové obrazy, druhou je možné označit za galerii portrétů bradavek. Koncepční instalace však nepobuřuje, spíš budí úsměv a zvědavost. Pokud vás zajímá něžný provokatér Filip Černý, bratr známého sochaře Davida Černého, nenechte si ujít jeho Portrét.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související