iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 2. 2009
17:30 na ČT2

1 2 3 4 5

131 hlasů
6927
zhlédnutí

Kultura.cz

Vodárny i vodárenské věže — Nikola Márová

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž

  2:30 do playlistu

  Reportáž
  V naší reportáži se vydáme za vodou. Pro tuhle životně důležitou tekutinu vzniklo v Praze několik unikátních staveb - vodárny i vodárenské věže. Některé jsou architektonické unikáty a třeba Podolskou vodárnu si lidé dlouho pletli s knihovnou či parlamentem. A jak jsou na tom pražské vodárenské věže? Chátrají i kvetou. Kde je hranice mezi původní atmosférou a současnými potřebami? Na toto téma si budeme povídat s ředitelem Výzkumného centra průmyslového dědictví Benjaminem Fragnerem.

 • Kritická židle

  9:37 do playlistu

  Kritická židle
  Na Kritickou židli usedne hudební publicista Petr Korál a zhodnotí tři aktuální hudební počiny: Circus Ponorku alias Honzu Ponocného, koncerty kapely Iné kafe a debutové album Jiřího Zonygy Kus cesty zbývá.

 • Portrét

  13:34 do playlistu

  Portrét
  Čajkovského Labutí jezero patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům. Po třinácti letech od premiéry poslední verze se objeví na scéně Národního divadla v novém nastudování. To je dílem dlouholetého prvního sólisty Dánského královského baletu, hostující hvězdy mnoha evropských i světových scén, pedagoga, choreografa a současného uměleckého šéfa Finského národního baletu Kennetha Greva. Jako Odettu-Odilii uvidíme primabalerinu Nikolu Márovou, kterou vám představíme blíž v našem Portrétu.

Přehrát vše

Související