iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 7. 2008
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1234
zhlédnutí

Kultura.cz

Mezinárodní festival v Karlových Varech — České hudební festivaly — Sochařka Barbora Pšenčíková

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor: o Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech

  4:46 do playlistu

  Rozhovor: o Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech
  43. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech skončil a všichni, kdo tam nebyli, jsou jistě zvědaví, jaké byly letošní Vary a které zajímavé snímky české distribuční společnosti koupily. Naše přední filmová kritička Mirka Spáčilová, která letos seděla v soutěžní porotě, bude v našem Rozhovoru mluvit především o třech filmech: Děti noci, Ukrutně šťastni a Mamma Mia!

 • Kritická židle: o českých hudebních festivalech

  10:19 do playlistu

  Kritická židle: o českých hudebních festivalech
  Poslední červencová Kritická židle je věnována české hudbě. Publicista Petr Korál bude hovořit o fenoménu letních hudebních festivalů. Zmíní i nové CD skupiny Děda Mládek Illegal Band nazvané Bobr.

 • Portrét: sochařka Barbora Pšenčíková

  14:23 do playlistu

  Portrét: sochařka Barbora Pšenčíková
  Barbora Pšenčíková, absolventka pražské Akademie výtvarných umění, je jednou z mála sochařek, které se vydaly cestou figurativního sochařství. Dva roky strávila s rodiči v Brazílii a po návratu domů zvolila nejprve keramiku. Její motivy byly především z rostlinné a živočišné říše. Po studiu na keramické škole přešla na AVU, kterou před dvěma lety dokončila. Významná zkušenost pro ni byla stáž v Itálii, kde pracovala s kararským mramorem. V našem Portrétu se vypravíme do ZOO ve Dvoře Králové. Není to ale safari, co nás tady zajímalo. Barbora tu totiž vytvořila sérii plastik pro jednotlivé pavilony. Už teď jsou k vidění Ptáci a Žralok, brzy přibude i Stonožka. Možná tip na váš prázdninový výlet!

Přehrát vše

Související