iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2014
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
9378
zhlédnutí

Reportéři ČT

Boj o Šumavu — Hledá se rodina — Divoký reverend

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj o Šumavu

  0:54 do playlistu

  Boj o Šumavu
  Skoro všichni by se dokázali shodnout na tom, že mají rádi Šumavu. Ale když se začne jednat o zákonu na téma Šumava, bojuje každý s každým, až z toho vznikne úplné zmatení jazyků. To se stalo i při nedávném projednávání senátního návrhu zákona, který odmítla Poslanecká sněmovna. Hlavní důvodem odmítnutí byly údajné kšefty s pozemky, které se za návrhem skrývají. Do šumavských hvozdů i houštin zákona proniká Jana Neumannová.

 • Hledá se rodina

  12:15 do playlistu

  Hledá se rodina
  Byla to asi nejpůsobivější reportáž Jany Sotonové, naší mladé kolegyně, která tragicky zahynula na konci léta. Jde v ní o malého autistického chlapce, který se po necitlivém zásahu úředníků ocitl mezi dospělými - v ústavu pro mentálně postižené. To ho odtrhlo od jeho asistenta, který s ním navázal hluboký citový vztah. Po našich reportážích se věci aspoň malinko pohnuly k lepšímu. Happy end ovšem ani po roce nenastal, reportáž natočil David Macháček.

 • Divoký reverend

  24:35 do playlistu

  Divoký reverend
  Na Svatopluka Karáska si spousta lidí pamatuje jako na poslance Unie svobody. Předtím se ovšem proslavil jako písničkář a nekonformní evangelický farář z prostředí undergroundu. To ho přivedlo dokonce i do vězení. Na lavici obžalovaných seděl s Ivanem Martinem Jirousem, Vratislavem Brabencem a Pavlem Zajíčkem z legendární kapely DG307. Právě s posledním jmenovaným ho nyní spojila i další rána osudu – oba prodělali mozkovou příhodu. Více Monika Le Fay.

Přehrát vše

Související