36 minut

8. prosinec 2014

Obsah dílu

Kontroly z Karibiku — Advokátka za všechny peníze — Muž proti zkáze

Části dílu

01:01
Kontroly z Karibiku
  Firma, která získá skoro sto milionů z veřejných peněz, skončí v rukou nezvěstného Ukrajince. Měla přitom kontrolovat čerpání evropských dotací. Její neslavný konec není zdaleka jediná podezřelá okolnost. Podivné je i to, jak vznikla a jak zakázku získala. Celé to proběhlo v roce 2009 až 2012 na Hospodářské komoře, které tehdy šéfoval Petr Kužel. O případu už jsme vysílali loni v létě, David Havlík se teď k němu vrací s novými informacemi.
  09:45
  Advokátka za všechny peníze
   Šikovný advokát, to je dneska skvělá živnost. Irena Hrušková však toto pravidlo dovedla ad absurdum. Svým klientům slibovala právní služby za to, když budou pracovat na jejím domě. A navíc si od nich půjčovala vysoké částky. Když dluhy přerostly únosnou mez, vyhlásila na sebe insolvenci a majetek převedla na své děti. Dnes je z ní nemajetná důchodkyně, která dluží 14 milionů. Více Stáňa Raupachová.
   19:32
   Muž proti zkáze
    Václav Knotek je neznámý hrdina z druhé světové války, kterého zlikvidovala komunistická tajná policie. Dokázal uniknout před gestapem, které už mu bylo v patách. Zamířil do Velké Británie, kde se přihlásil do služeb československé zahraniční armády. Válku přežil, ale po návratu domů mu s příchodem komunistů k moci začaly špatné časy. Jako starý vlastenec a dobrodruh se s nimi nechtěl smířit, za což zaplatil životem. Natáčeli Zdeněk Lenc a Ivan Bareš.
    Přehrát celé video
    Stopáž39 minut
    Další díl
    15. prosinec 2014

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám