Zákon o Šumavě, skryté podnikatelské zájmy, nebo záminka k odmítnutí? Malý autista stále bojuje o místo na slunci. Reverend, disident, písničkář. Do osudu Svatopluka Karáska zasáhla mrtvice.

Obsah dílu

Přehrát vše

Boj o Šumavu

Skoro všichni by se dokázali shodnout na tom, že mají rádi Šumavu. Ale když se začne jednat o zákonu na téma Šumava, bojuje každý s každým, až z toho vznikne úplné zmatení jazyků. To se stalo i při nedávném projednávání senátního návrhu zákona, který odmítla Poslanecká sněmovna. Hlavní důvodem odmítnutí byly údajné kšefty s pozemky, které se za návrhem skrývají. Do šumavských hvozdů i houštin zákona proniká Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Hledá se rodina

Byla to asi nejpůsobivější reportáž Jany Sotonové, naší mladé kolegyně, která tragicky zahynula na konci léta. Jde v ní o malého autistického chlapce, který se po necitlivém zásahu úředníků ocitl mezi dospělými - v ústavu pro mentálně postižené. To ho odtrhlo od jeho asistenta, který s ním navázal hluboký citový vztah. Po našich reportážích se věci aspoň malinko pohnuly k lepšímu. Happy end ovšem ani po roce nenastal, reportáž natočil David Macháček.

Autor reportáže: David Macháček


Divoký reverend

Na Svatopluka Karáska si spousta lidí pamatuje jako na poslance Unie svobody. Předtím se ovšem proslavil jako písničkář a nekonformní evangelický farář z prostředí undergroundu. To ho přivedlo dokonce i do vězení. Na lavici obžalovaných seděl s Ivanem Martinem Jirousem, Vratislavem Brabencem a Pavlem Zajíčkem z legendární kapely DG307. Právě s posledním jmenovaným ho nyní spojila i další rána osudu – oba prodělali mozkovou příhodu. Více Monika Le Fay.

Autor reportáže: Monika Le Fay


Stopáž38 minut
Rok výroby 2014
 P ST