iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 10. 2018
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
26132
zhlédnutí

Toulavá kamera

Benešova vila — Mincovna — Výstava T. G. Masaryka v Lánech — Hrad Valdštejn — Krásno — Hrušovansko

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Benešova vila

  1:22 do playlistu

  Benešova vila
  V rámci oslav stých narozenin naší samostatné republiky si připomeneme i jednoho z mužů, který stál u jejího zrodu. Vypravíme se do Sezimova Ústí do vily, kterou si pořídili manželé Benešovi. Její část se proměnila v památník druhého československého prezidenta. Připomeneme si jeho soukromý život i politickou kariéru.

 • Mincovna

  5:37 do playlistu

  Mincovna
  Jubileum našeho státu si můžeme připomenout i na oběžných mincích. Prozradíme vám, na kterých a čím jsou výjimečné. Navíc v jablonecké České mincovně nahlédneme pod pokličku výroby nepostradatelných drobáků a dozvíme se, jak vznikají i to, kolik jich už spatřilo světlo světa.

 • Výstava T. G. Masaryka v Lánech

  9:49 do playlistu

  Výstava T. G. Masaryka v Lánech
  Lány jsou neodmyslitelně spjaty s našimi prezidenty. Nejvíc samozřejmě s tím prvním, který si dokonce zdejší hřbitov vybral jako místo posledního odpočinku. V tamním muzeu proto na letošek připravili výstavu, která je věnována nejen jeho zásluhám o vznik republiky, ale taky jeho životu před tím, než se stal světoznámým politikem.

 • Hrad Valdštejn

  13:59 do playlistu

  Hrad Valdštejn
  K našim nejstarším dochovaným hradům patří Valdštejn. Vydáme se na jeho prohlídku. Dozvíme se při ní, kdo stál u jeho zrodu, kdy začal chátrat a proč se dočkal obnovy. Projdeme se místy, kde se panstvo dřív bavilo nebo rozjímalo. A zajímat nás bude i to, jaké mocné rody naší historie se tu vystřídaly.

 • Krásno

  18:07 do playlistu

  Krásno
  V oblasti Slavkovského lesa navštívíme městečko Krásno. Jak už název napovídá, tahle výprava bude stát za to. Zavzpomínáme na dávnou historii i na tradici dobývání cínu, jehož bohaté zásoby se nacházely všude kolem. A dopřejeme si samozřejmě i procházku okolní přírodou s řadou unikátů.

 • Hrušovansko

  22:07 do playlistu

  Hrušovansko
  Na jihu Moravy se vydáme na jeden z posledních letošních výletů v sedle bicyklu. Naše putování odstartujeme v Hrušovanech. Zjistíme, co mělo tohle město společného a s významným malířem Alfonsem Muchou. Pak budeme obdivovat okolní vinohrady a zavítáme taky do Údolí lásky.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související