iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 6. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
8017
zhlédnutí

Toulavá kamera

Naučná stezka F. L. Riegra — Ateliér Abakuk — Přátelé Podlipnických kostelů — Rozhledna Bohdanka — Obnovená malešovská tvrz

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Riegrova stezka

  1:30 do playlistu

  Riegrova stezka
  Doslova rájem pro milovníky krásné přírody je naučná stezka pojmenovaná po významném politikovi F. L. Riegrovi. Vybudovaná byla v roce 1909 a vede údolím řeky Jizery ze Semil do Podspálova.

 • Řezbář motorovou pilou

  5:40 do playlistu

  Řezbář motorovou pilou
  Jaroslav Pecháček pracoval jako dřevorubec. Takže se naučil bravurně ovládat motorovou pilu a samozřejmě si zamiloval dřevo. Od toho už byl jen krok k tomu, že se začal věnovat řezbařině.

 • Podlipnické kostelíky

  9:50 do playlistu

  Podlipnické kostelíky
  K ozdobám krajiny Humpolecké vrchoviny patří tři gotické kostelíky, které sice notně poznamenal zub času, ale díky úsilí členů sdružení Přátelé podlipnických kostelů je návštěvníci mohou dnes obdivovat v plné kráse.

 • Rozhledna Bohdanka

  13:59 do playlistu

  Rozhledna Bohdanka
  I když máme rozhleden různé podoby a různého stáří na našem území spoustu, čas od času nějaká i dnes přibude. Jedna z nejmladších se jmenuje Bohdanka a vyrostla nedaleko obce Bohdaneč, v místech, která dřív bývala majetkem Želivského kláštera.

 • Na kole kolem Nalžovských Hor

  18:08 do playlistu

  Na kole kolem Nalžovských Hor
  Na západ Čech vyrazíme s bicyklem. V jeho sedle si dopřejeme výlet kolem Nalžovských Hor. Jejich historie se začala psát v roce 1952, kdy vznikly sloučením Nalžov a Stříbrných Hor. A v případě obou míst se můžeme vypravit do minulosti o dost vzdálenější.

 • Tvrz Malešov

  22:30 do playlistu

  Tvrz Malešov
  Do Malešova v poslední době láká turisty opravená středověká tvrz. Její současná podoba je zásluhou Ondřeje Slačálka, který chátrající památku zakoupil a pustil se do její obnovy. Provede nás a dozvíme se od něj, co všechno už má ve svém novém sídle za sebou.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související