iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 2. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
8133
zhlédnutí

Toulavá kamera

Jilemnice v Krkonoších — Loutkářka Šárka Váchová — Z Tanvaldu k Bozkovským jeskyním — Planetárium Praha — Brusič skla Jaromír Beran — Špejchar Želeč u Tábora

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jilemnice

  1:25 do playlistu

  Jilemnice
  Jilemnice je bránou do západních Krkonoš. Většina milovníků hor tímhle městem jen projede, ale ono určitě stojí za prohlídku. Je to přece kolébka lyžování u nás, právě sem v roce 1892 dovezl hrabě Harrach první ski.

 • Loutky Šárky Váchové

  5:37 do playlistu

  Loutky Šárky Váchové
  Šárka Váchová se věnuje výrobě loutek. S postavičkami z její dílny se můžete seznámit na zámku ve Ctěnicích. Kolik jich už za roky práce vyrobila, to si přesně sama nepamatuje, ví ale, že prvním byl Malý princ. A ten samozřejmě nechybí ani na výstavě ve ctěnickém zámku.

 • Tanvald a Bozkovské jeskyně

  9:43 do playlistu

  Tanvald a Bozkovské jeskyně
  Tanvaldský Špičák je v zimě oblíbeným cílem milovníků lyžování. Rozhledna, která jeho vrchol zdobí už víc než sto let, připomíná, že sem lidé rádi chodili užpředtím, než se lyžování stalo rozšířenou kratochvílí.

 • Planetárium Praha

  14:01 do playlistu

  Planetárium Praha
  Když zmíníme planetárium, určitě si většina z vás představí budovy s kopulí, do nichž se chodíváme dívat na projekce hvězdné oblohy. Jenže ono původně slovo planetárium označovalo jen přístroj, který promítal. My se dnes společně vydáme do Planetária Praha.

 • Brusič skla

  18:10 do playlistu

  Brusič skla
  České sklářství a jeho mistři mají opravdu skvělé jméno v celém světě. Prosluli i broušením skla. Tato technika zdobení se poprvé objevila už v prvním tisíciletí před naším letopočtem v Mezopotámii. Ve středověku v ní vynikali benátští skláři a pak vstoupili do děje skláři čeští.

 • Špejchar Želeč

  22:29 do playlistu

  Špejchar Želeč
  Želeč je vesnička nedaleko Tábora. Zastavení si tam zaslouží víc míst, ale my se vypravíme do zdejšího špejcharu. Se starou stavbou to ještě před pár lety nevypadalo vůbec dobře, pak se jí ale ujal Martin Novák s rodinou. A dnes? Najdete tu muzeum věnované vesnickému životu.

 • Soutěž

Přehrát vše