iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
9265
zhlédnutí

Toulavá kamera

Štěchovice — Bednář Eduard Bařina — Pražský Hucul Club — Humpolec — Skalka J. Grulicha — Muzeum papírových modelů

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Štěchovice a Slapy

  1:35 do playlistu

  Štěchovice a Slapy
  Štěchovice si někteří z nás spojují se známými úpeřejemi zvanými Svatojánské proudy, jiní s přehradou. Každopádně je to oblíbené rekrační středisko nedaleko Prahy. A přitom ještě ve druhé polovině 19. století to byl takřka zapomenutý kraj s okouzlující přírodou.

 • Bednář

  5:42 do playlistu

  Bednář
  Víno v dřevěných sudech dozrávalo po staletí a klasické bečky patří pořád k ozdobám vinných sklepů. Bednářů je ovšem čím dál méně a těch, kteří si řemeslo předávají z generace na generaci, ještě míň. Patří mezi ně Eduard Bařina.

 • Huculové

  9:41 do playlistu

  Huculové
  Za čtyřnohými krasavci se vypravíme na kraj Prahy. V části zvané Zmrzlík funguje už čtyři desítky let záchranná stanice huculů. Pan Otakar Leiský, který ji založil, poznal huculy v době, kdy jeho rodina žila na Slovensku. A láska k nim se stala jeho životní.

 • Humpolec

  13:58 do playlistu

  Humpolec
  Aleš Hrdlička, Gustav Mahler a Hliník z filmu Marečku, podejte mi pero. Co mají tihle tři společného? Přece Humpolec. A taky to, že jim místní vybudovali muzeum či památník.

 • Grulichova skalka

  17:48 do playlistu

  Grulichova skalka
  Skalka kolem domu horolezce Jaromíra Grulicha je opravdovým unikátem. Pan Grulich ji budoval desítky let, ze svých cest si vozil sazeničky, kterého ho okouzlily a nabízel jim nový domov.

 • Muzeum papírových modelů

  21:36 do playlistu

  Muzeum papírových modelů
  Papírové modely jsme si společně už několikrát prohlíželi, do Police nad Metují se za nimi ale vydáme poprvé. A určitě nikdo nebude litovat, mají tam totiž muzeum, které nemá v Evropě obdoby.

 • Soutěž

Přehrát vše