iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2012
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
7348
zhlédnutí

Toulavá kamera

Husitské hrady — Kovář Aleš Navrátil — Židovské muzeum v Třebíči — Nové Město nad Metují — Muzeum chodských krojů — Světlá nad Sázavou

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Husitské hrady

  1:12 do playlistu

  Husitské hrady
  České středohoří se pyšní celou řadou zajímavých pamětihodností. Patří k nim i trojice hradů, která sice nepatří k nejznámějším, ale rozhodně má zajímavou historii. Nejprve zavítáme na Kalich na Litoměřicku.

 • Kovář z Kraskova

  4:50 do playlistu

  Kovář z Kraskova
  Motyku, sekeru, kování k brance. To všechno svým sousedům i dalším zájemcům dokáže vyrobit či opravit ve své kovárně Aleš Navrátil. Jeho černé království najdete v Kraskově v Železných horách.

 • Židovské muzeum v Třebíči

  8:37 do playlistu

  Židovské muzeum v Třebíči
  Unikátní židovskou čtvrť v Třebíči jsme si už společně prohlédli. Dnes se zaměříme hlavně na Židovské muzeum, které bylo zřízeno hned vedle jedné ze dvou synagog, v domě, kde žil Seligmann Bauer.

 • Cyklovýlet z Nového Města nad Metují

  12:22 do playlistu

  Cyklovýlet z Nového Města nad Metují
  Na výletě, který odstartujeme v Novém Městě nad Metují, uděláme hned dvojnásobnou radost svému tělu. Jednak ho absolvujeme v sedle bicyklu, tekže se pěkně protáhneme a naším cílem budou polské lázně Kudowa-Zdrój s minerálními prameny.

 • Muzeum chodských krojů

  16:19 do playlistu

  Muzeum chodských krojů
  Víte, co to je koláč, žalín nebo třeba čepení? Napovíme, že všechno souvisí s tradičními chodskými kroji. A pro odpověď si zajedeme do Postřekova, kde Marie Langová a Anna Burešová otevřely muzeum.

 • Světlá nad Sázavou

  20:09 do playlistu

  Světlá nad Sázavou
  Broušené vázy a další výrobky ze skláren ve Světlé nad Sázavou bývaly vyhledávanou ozdobou. Bylo to asi právě sklářství, které město proslavilo nejvíc. Před ním tu vládla výroba kamenická, která ovšem taky nebyla neúspěšná.

 • Soutěž

Přehrát vše