iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
7852
zhlédnutí

Toulavá kamera

Státní hrad Krakovec — Unikátní stříbrný poklad — Valašský šindel — Zámek Berchtold — Interaktivní přírodní výstava v Olomouci — Na kole okolo Miletína

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krakovec

  1:35 do playlistu

  Krakovec
  Víte, kdy a kde vyrostl první zámek u nás? Museli byste zapátrat v hodně daleké minulosti. Bylo to totiž zhruba dvě stovky let před tím, než se pohodlná šlechtická sídla stala módou. Krakovec na Křivoklátsku byl vybudován už na konci 14. století.

 • Stříbrný poklad

  5:29 do playlistu

  Stříbrný poklad
  Část unikátního stříbrného pokladu, který byl před necelými čtyřmi lety objeven při rekonstrukci domu v pražských Košířích, mohou zájemci vidět v prostorách Muzea hlavního města Prahy.

 • Výrobce šindelů

  9:19 do playlistu

  Výrobce šindelů
  Beskydské lesy vždycky nabízely místním obyvatelům dostatek materiálu na stavbu přístřeší. K zastřešení se používalo dřevo jedlové a později smrkové. Z něj se vyráběly typické štípané šindele.

 • Zámek Berchtold

  13:02 do playlistu

  Zámek Berchtold
  Za zámkem Berchtold jsme se vypravili do Kunic, do kterých je to z hlavního města jen kousek. Jeho majiteli jsou už sedm let Růžičkovi, kteří se postarali o proměnu z chátrajícího bývalého panského sídla v cíl mnohých turistů.

 • Expozice přírody

  16:52 do playlistu

  Expozice přírody
  Unikátní expozici otevřeli nedávno ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Konkurenci nemá nejen u nás, ale nejspíš ani u žádných sousedů. Je věnována přírodě a užít si ji můžete opravdu všemi smysly.

 • Cyklostezka Miletín

  20:28 do playlistu

  Cyklostezka Miletín
  Jaro už snad definitivně převzalo v přírodě svou vládu, takže můžeme vyrazit i na výlet na kolech. Čeká nás pětatřicetikilometrový okruh Podzvičinskem. Nemusíte se děsit jeho délky, terén je příjemný a navíc nám okolí nabízí řadu zajímavých zastavení.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související