iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
9414
zhlédnutí

Toulavá kamera

Nová radnice pražská — Houslař Dalibor Bzirský — Kopie Lurdské jeskyně — Světový šampion v kuličkách Zbyněk Fojtík — Kroměříž – Hanácké Atény — Jarní efekt v Krkonoších

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová radnice

  1:36 do playlistu

  Nová radnice
  Nejznámějším místem, v němž sídlili nejvyšší pražští představitelé, je Staroměstská radnice. Ta ale na konci 19. století přestala vyhovovat představám o reprezentačním sídle, a tak se začaly rodit plány na vybudování nového.

 • Houslař Dalibor Bzirský

  5:32 do playlistu

  Houslař Dalibor Bzirský
  V rodině Dalibora Bzirského bývali muži většinou techniky. On se ale vydal jiným směrem. Ve třinácti se rozhodl, že si postaví svouje první housle. Omaloval si tehdy ty, na které se učil, a pustil se do práce.

 • Bohutická křížová cesta

  9:21 do playlistu

  Bohutická křížová cesta
  V Bohuticích na jihu Moravy se mohou pochlubit opravdovou raritou. Mají tu totiž kopii Lurdské jeskyně. Nechal ji tu na konci dvacátých let minulého století vybudovat místní farář František Prášek.

 • Cvrnkání kuliček

  13:13 do playlistu

  Cvrnkání kuliček
  Hliněné kuličky nebo skleněnky známe všichni a většina z nás si určitě někdy zkusila dostat je co nejrychleji do důlku. Představte si, že cvrnkání kuliček je pravděpodobně nejstarším sportem v dějinách lidstva.

 • Kroměřížské podzemí

  17:04 do playlistu

  Kroměřížské podzemí
  Kroměříž bývá ne nadarmo nazývána 'hanáckými Aténami'. Už ve 13. století si ji vyhlédli církevní hodnostáři pro své letní sídlo a jejich působení dodnes připomíná honosný zámek s rozlehlými zahradami.

 • Bolkov

  20:35 do playlistu

  Bolkov
  Víte, co to je jarní efekt? Prozradíme vám to při procházce po patnáctikilometrovém okruhu v Krkonoších. Provede nás například Bolkovem, osadou, která vznikla ve středověku.

 • Soutěž

Přehrát vše