iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 3. 2012
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
9549
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek a park v Lešné — Automuzeum v Terezíně — Dolní Branná — Svatovítský poklad — Umělecký kovář David Szalay — Skialpinismus na Šumavě

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Lešná

  1:09 do playlistu

  Zámek Lešná
  Na místě dnešního zámku v Lešné stávala ve 14. století tvrz, na níž se střídaly nepříliš známé rody. Klasicistní podoba je dílem majitelů z rodiny Kinských z Vchynic a Tetova, za zámecký park vděčíme zase jejich předchůdcům Bésům z Chrostiny.

 • Automuzeum Terezín

  4:47 do playlistu

  Automuzeum Terezín
  Unikátní automuzeum najdeme v Terezíně. Čekají nás tam králové silnic z éry socialismu. Moskviče, wartburgy, škodovky i legendární trabanty. Ideální šance zavzpomínat na nedávno minulé časy.

 • Dolní Branná

  8:29 do playlistu

  Dolní Branná
  Dolní Branná je poměrně nenápadná obec nedaleko Vrchlabí. V současné době ji dobře znají mnozí milovníci výletů na běžkách. Stačí vystoupit z vlaku a můžete vyrazit. Cesta vás dovede k Vrchlabí a odsud pak můžete pokračovat různými směry.

 • Svatovítský poklad

  12:23 do playlistu

  Svatovítský poklad
  V kapli svatého Kříže na Pražském hradě se v prosinci loňského roku zabydlel Svatovítský poklad. Je jedním z chrámových pokladů, které byly v dávných časech shromažďovány u významných kostelů.

 • Kovář David Szalay

  16:16 do playlistu

  Kovář David Szalay
  S plastikami uměleckého kováře Davida Szalaye jsme se poprvé krátce setkali při procházce po Metalové cestě Mladou Boleslaví. Tentokrát se jim budeme věnovat podrobněji a představíme si i jejich tvůrce.

 • Skitouringové trasy

  19:57 do playlistu

  Skitouringové trasy
  Na Šumavě si na své přijdou nejen milovníci sjezdovek nebo bílé stopy, ale také skialpinisté. Mají tu k dispozici hned sedm skitouringových tras v celkové délce bezmála padesáti kilometrů.

 • Soutěž

Přehrát vše