27 minut

11. březen 2012

Obsah dílu

Zámek a park v Lešné — Automuzeum v Terezíně — Dolní Branná — Svatovítský poklad — Umělecký kovář David Szalay — Skialpinismus na Šumavě

Části dílu

01:09
Zámek Lešná
  Na místě dnešního zámku v Lešné stávala ve 14. století tvrz, na níž se střídaly nepříliš známé rody. Klasicistní podoba je dílem majitelů z rodiny Kinských z Vchynic a Tetova, za zámecký park vděčíme zase jejich předchůdcům Bésům z Chrostiny.
  04:47
  Automuzeum Terezín
   Unikátní automuzeum najdeme v Terezíně. Čekají nás tam králové silnic z éry socialismu. Moskviče, wartburgy, škodovky i legendární trabanty. Ideální šance zavzpomínat na nedávno minulé časy.
   08:29
   Dolní Branná
    Dolní Branná je poměrně nenápadná obec nedaleko Vrchlabí. V současné době ji dobře znají mnozí milovníci výletů na běžkách. Stačí vystoupit z vlaku a můžete vyrazit. Cesta vás dovede k Vrchlabí a odsud pak můžete pokračovat různými směry.
    12:23
    Svatovítský poklad
     V kapli svatého Kříže na Pražském hradě se v prosinci loňského roku zabydlel Svatovítský poklad. Je jedním z chrámových pokladů, které byly v dávných časech shromažďovány u významných kostelů.
     16:16
     Kovář David Szalay
      S plastikami uměleckého kováře Davida Szalaye jsme se poprvé krátce setkali při procházce po Metalové cestě Mladou Boleslaví. Tentokrát se jim budeme věnovat podrobněji a představíme si i jejich tvůrce.
      19:57
      Skitouringové trasy
       Na Šumavě si na své přijdou nejen milovníci sjezdovek nebo bílé stopy, ale také skialpinisté. Mají tu k dispozici hned sedm skitouringových tras v celkové délce bezmála padesáti kilometrů.
       23:51
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        18. březen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám