iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 11. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
9914
zhlédnutí

Toulavá kamera

Morávka — Muzeum alchymistů — Vrch Vladař — Muzeum výpočetní techniky — Vrbice — Obří důl

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Morávka

  1:12 do playlistu

  Morávka
  Obec Morávka v Beskydech najdete podél toku stejnojmenné řeky. Ještě před sto lety tu žily čtyři tisícovky obyvatel, dnes se jejich počet ztenčil na čtvrtinu. My si ale budeme užívat krás zdejší přírody.

 • Muzeum alchymistů a mágů

  4:56 do playlistu

  Muzeum alchymistů a mágů
  Rájem pro všechny milovníky tajemna se určitě stane Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, které bylo nedávno otevřeno na Jánském vršku v Praze. A ne náhodou v domě, kde před staletími žil slavný alchymista Edward Kelley.

 • Vladař

  8:41 do playlistu

  Vladař
  Vrch Vladař nedaleko Žlutic na pomezí Karlovarského a Plzeňského kraje patří k nejkrásnějším stolovým horám. Je ale také místem s dlouhou historií. Poprvé se na něm naši předci usídlili praveděpodobně už půl tisíciletí před naším letopočtem.

 • Muzeum výpočetní techniky

  12:21 do playlistu

  Muzeum výpočetní techniky
  Chtěli byste zavzpomínat na časy, kdy počítačové systémy plnily velké sály? Pak se s námi vypravte do prvního muzea výpočetní techniky. Najdeme ho v kulturním době v Hosticích u Rudy nad Moravou na Šumpersku.

 • Vrbice

  16:09 do playlistu

  Vrbice
  Vrbice je jednou z mnoha malebných vinařských vesniček na jihu Moravy. Nepřehlédnutelná je už zdáli zejména díky své dominantě, kostelu sv.Jiljí, který vyrostl na počátku 20. století na vrchu Stráž. Samotná obec vznikla v časech Přemysla Otakara I., který tu nechal zřídit strážní hlídku na ochranu okolních vinařských vesniček.

 • Obří důl a spol.

  19:46 do playlistu

  Obří důl a spol.
  Časy, kdy Krkonoším vládly ledovce, si připomeneme při procházce po naučné stezce, která nás provede z Pece pod Sněžkou Obřím dolem a kolem bývalé Obří boudy a kolem boudy Luční nás do horského střediska zase vrátí.

 • Soutěž

Přehrát vše