iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
9178
zhlédnutí

Toulavá kamera

Nová Hůrka — Hanácké kroje — Výstava o Grónsku — Zoo a botanická zahrada v Plzni — Hrnčírna Mutějovice — Výstava Rožmberkové

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová Hůrka

  1:16 do playlistu

  Nová Hůrka
  Při našem toulání po Šumavě tentokrát zavítáme k Nové Hůrce. V téhle pohraniční oblasti kdysi žili králováci, kteří ji střežili. Podléhali přímo králi a mohli si užívat řady výsad.

 • Hanácké kroje

  4:59 do playlistu

  Hanácké kroje
  Hanácké kroje vždycky dokladovaly bohatost a úrodnost kraje. Také proto byly bohatě zdobené. Dnes už nejsou k vidění tak často jako dřív, ale my se vypravíme do Troubek na Přerovsku, kde navštívíme paní Jarmilu Vítoslavskou. Ta už několik desítek let kroje šije a taky vyšívá.

 • Výstava Grónsko

  8:49 do playlistu

  Výstava Grónsko
  Zajímá vás, jak se žije v Grónsku? Pokud ano, pak se s námi vydejte na výstavu, kterou pořádají v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí. Manželé Klempířovi jezdí do téhle exotické země už šestnáct let a duchem se z nich už takřka stali Eskymáci.

 • Plzeňská botanická zahrada

  12:22 do playlistu

  Plzeňská botanická zahrada
  Na Madagaskar nebo třeba na Rodriguézův ostrov se můžeme přenést při procházce plzeňskou botanickou zahradou. Konkrétně můžeme poznat rostliny, které jsou tam doma.

 • Hrnčíř z Mutějovic

  16:09 do playlistu

  Hrnčíř z Mutějovic
  Jiří Duchek se vyučil kuchařem, ale před dvaceti lety mu učaroval hrnčířský kruh. Nejen, že začal vyrábět keramiku, ale dokonce se přestěhoval mimo Prahu a v Mutějovicích na Rakovnicku, kde se usadil, vybudoval vedle dílny také galerii.

 • Výstava Rožmberkové

  19:46 do playlistu

  Výstava Rožmberkové
  Ačkoliv osud nedopřál rodu Rožmberků dlouhé existence, přesto se stačil zapsat mezi nejvýznamnější šlechtické rody naší historie. V letošním roce je to právě 400 let, co zemřel poslední z pánů z Růže – Petr Vok.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související