iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
8469
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Děčín — Zámek Hořovice — Farní muzeum v Kondraci — Labský důl — Výroba panenek — Zámek Luhov

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Děčín

  1:15 do playlistu

  Zámek Děčín
  Děčínská dominanta byla z původního přemyslovského královského hradu přestavěna na zámek v 17. století a zhruba o sto let později získala současnou barokní podobu. V posledních letech se na jeho vzhledu i vybavení výrazně podepsali vojáci hned několika armád. Osm desítek let totiž zámek sloužila jako kasárna.

 • Hrací strojky Hořovice

  4:54 do playlistu

  Hrací strojky Hořovice
  V zámku v Hořovicích si můžete vybrat hned z několika prohlídových okruhů. Někdo se vypraví za historií zdejších pánů, těch z Vrbna i Žerotínů. Mnozí návštěvníci si zase rozhodně nenechají ujít expozici starých hraček a také hracích strojků.

 • Farské muzeum Kondrac

  8:34 do playlistu

  Farské muzeum Kondrac
  Do obce Kondrac pod Velkým Blaníkem se vypravíme na prohlídku nově otevřeného farského muzea. Připomeneme si v něm, že tu za bezmála dvě stovky let existence fary působilo hned několik osobností, jejichž význam zasahoval dál za hranice obce. Fary navíc bývaly často jakýmsi centrem kulturního dění.

 • Labský důl

  12:09 do playlistu

  Labský důl
  Krásnou krkonošskou přírodu budeme obdivovat při procházce Labským dolem. Dozvíme se například, že důl tvaroval skandinávský ledovec, po kterém tu zbyly morénové valy. Na nich narazíme na červenou řasu, která za tepla a vlhka voní po fialkách.

 • Textilní panenky

  15:53 do playlistu

  Textilní panenky
  Panenky v různých podobách provázejí dětství malých slečen už po mnoho generací. První zmínky o malých dámských figurkách pocházejí z Egypta. Původně se vyráběly ze dřeva, hlíny nebo kožešiny. V devatenáctém století se pak hitem staly keramické a porcelánové. Nás ale tentokrát budou zajímat hlavně látkové.

 • Zámek Luhov

  19:33 do playlistu

  Zámek Luhov
  Zámeček v Luhově býval kdysi ozdobou obce na Plzeňsku. Nechybělo ale mnoho a zub času ho mohl ohlodat definitivně. Naštěstí se ho takřka v minutě dvanácté ujala rodina Němcova a pustila se do jeho rekonstrukce. Zajímá vás jaký je rozdíl mezi rozsáhlou opravou chalupy a zámečku?

 • Soutěž

Přehrát vše