Toulavá kamera

26. červen 2011

27 minut

26. červen 2011

Obsah dílu

Hrad Houska — Historie podpatku — 80 let pražské ZOO — Baťův kanál — Minipark — Muzeum Keltů

Části dílu

01:28
Hrad Houska
  Hrad Houska je opředem mnoha pověstmi. Kaple zasvěcená Archandělovi Michaelovi je prý jakýmsi špuntem na skalní puklině, kterou vede cesta do pekla. Dřív se právě pro spojení s pekelníky hradu lidé vyhýbali, dnes je naopak neustále plný turistů.
  05:17
  Historie na podpatku
   Boty, které patřily k módním výstřelkům i typickým reprezentantům různých období od 16. století, zaplnily Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Zapůjčila je ze své sbírky Sonja Baťová. Ta se o historické střevíce začala zajímat poté, co se provdala za světoznámého obuvníka Tomáše Baťu.
   09:07
   ZOO Praha
    Zoologická zahrada v Praze letos slaví své osmdesáté narozeniny. Dobrý důvod k ohlédnutí. Současné obyvatele zná hodně obyvatel Čech i Moravy, ale málokdo ví, kdo byli ti první. Tak jen pro doplnění připomeneme, že dvě dámy – lvice Šárka a vlčice Lotta.
    12:58
    Baťův kanál
     Když Tomáš Baťa ve třicátých letech minulého století nechal vykopat Baťův kanal, nejspíš sotva tušil, že tohle místo bude o pár desítek let později oblíbeným cílem turistů. Přes padesát kilometrů dlouhý kanál, který byl vykopaný ručně, sloužil tehdy k čistě průmyslové přepravě.
     16:50
     Minipark Boheminium
      Pět desítek miniatur stavebních a technických památek z celé České republiky mohou obdivovat návštěvníci miniparku Boheminium v Mariánských Lázních. K jeho ozdobám patří hrad a zámek v Českém Krumlově, ale také Karlštejn nebo lednický minaret.
      20:19
      Muzeum Keltů
       Jedno z nejvýznamnějších středočeských keltských pohřebišť bylo na přelomu 19. a 20. století objeveno u Dobšic ve středním Polabí. Není proto divu, že v obci najdeme muzeum Keltů.
       24:05
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        3. červenec 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám