iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
7671
zhlédnutí

Toulavá kamera

Oppidum Hrazany — Tanaberk — 125 let hasičů ve Žďáru nad Sázavou — Řezbář Tibor Škvarla — Vila Lanna v Bubenči — Sklářská huť Tasta

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Oppidum Hrazany

  1:08 do playlistu

  Oppidum Hrazany
  Do dávné historie se vypravíme na Sedlčansku. Prohlédneme si keltské oppidum Hrazany, které naši dávní předci vybudovali na ostrohu nad řekou Vltavou. Svou rozlohou takřka čtyřiceti hektarů patřilo k největším na našem území a díky péči Hornického muzea v Příbrami je dnes přístupné návštěvníkům.

 • 125 let hasičů ve Žďáru nad Sázavou

  4:54 do playlistu

  125 let hasičů ve Žďáru nad Sázavou
  Staré uniformy, historické fotky, ale také nejrůznější pomůcky a součásti vybavení. To všechno uvidíme na výstavě, kterou u příležitosti 125. výročí od svého vzniku připravil sbor zámeckých hasičů ve Žďáru nad Sázavou. Zajímá vás, proč mají v názvu zámečtí? No proto, že na zámku sídlí.

 • Tanaberk

  8:40 do playlistu

  Tanaberk
  Na kole se tentokrát projedeme krajinou na rozhraní Českého lesa a Šumavy. Naše putování začneme ve Všerubech. Dozvíme se, že právě sem následovala svého muže a také tu tvořila Božena Němcová. V té době vedly kolem Všerub pašerácké stezky do sousedního Bavorska.

 • Řezbář Tibor Škvarla

  12:37 do playlistu

  Řezbář Tibor Škvarla
  Dřevo se stalo velkou láskou pana Tibora Škvarly. Narodil se sice v Prešově, ale zakotvil nakonec v Praze. Tam také navštívíme jeho dílnu, kde nám předvede něco ze svého řezbářského kumštu. Vytváří například modely pro Pohádkovou zemi Vítězslavy Klimtové, práci na jednom budeme chvíli sledovat.

 • Vila Lanna v Bubenči

  16:20 do playlistu

  Vila Lanna v Bubenči
  K architektonickým ozdobám pražské Bubenče patří i Lannova vila, vystavěná v sedmdesátých letech předminulého století. Její stavitelé se tehdy domnívali, že pro budoucí generace budují venkovskou rezidenci s krásným výhledem. Netušili, jak moc se Praha rozroste.

 • Sklářská huť Milná

  20:08 do playlistu

  Sklářská huť Milná
  Typické šumavské páteříky, tedy malé skleněné korálky, ale také kytičky, zvířátka, poháry. To všechno vyráběné hezky postaru. Nemluvíme o muzeu ani o pohádce, ale o sklářské huti, kterou vybudoval Jan Stašák v obci Milná u Frymburka.

 • Soutěž

Přehrát vše