iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 5. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
8410
zhlédnutí

Toulavá kamera

Klášter Zlatá Koruna — Výrobce nástrojů didgeridoo — Valdštejnova cyklostezka — Mělnické podzemí — Letec Jan Kašpar — Medvědí kaple

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Klášter Zlatá Koruna

  1:13 do playlistu

  Klášter Zlatá Koruna
  Jih Čech se může pochlubit celou řadu vzácných pamětihodností. Patří k nim i klášter Zlatá Koruna vybudovaný na výběžku obtékaném řekou Vltavou nedaleko Českého Krumlova. Jeho dějiny se začaly psat ve druhé polovině 13. století, kdy do něj Přemysl Otakar II. pozval mnichy cisterciáckého řádu.

 • Výrobce nástrojů didgeridoo

  4:57 do playlistu

  Výrobce nástrojů didgeridoo
  Už desítky tisíc let okouzluje nejen obyvatele Austrálie podmanivý hluboký zvuk tamního typického nástroje didgeridoo. A učaroval také Lukášovi Pilnajovi z Merboltic na Ústecku. Ten se na nástroj typický pro protinožce nejprve naučil hrát. Později se rozhodl začít didgeridoo vyrábět.

 • Valdštejnova cyklostezka

  8:34 do playlistu

  Valdštejnova cyklostezka
  Zimu už máme pro letošek snad definitivně za sebou, takže si můžeme užívat rozkvetlé přírody. Někdo vyrazí po svých, další si přiberou pomocníka v podobě velocipédu. Hlavně pro ně je určena naše pozvánka na Chebsko.

 • Mělnické podzemí

  12:23 do playlistu

  Mělnické podzemí
  Mělník jsme navštívili už několikrát. To ovšem neznanemá, že bychom v něm už neměli co objevovat a obdivovat. Tentokrát zavítáme pod zem. Mělnické podzemí je opravdovým unikátem, ukryté chodby totiž spojovaly všechny středověké domy a vedly prý až na zámek.

 • Letec Jan Kašpar

  16:06 do playlistu

  Letec Jan Kašpar
  Jméno Jana Kašpara zná snad každý Čech. Za pár dní to bude přesně sto let od chvíle, kdy se v Pardubicích vznesl k oblakům a doletěl až do Prahy. Jeho více než sto kilometrový let byl na svou dobu opravdu ojedinělým výkonem.

 • Medvědí kaple

  19:49 do playlistu

  Medvědí kaple
  V nejzápadnější části Šumavy v okolí Chudenína si užijeme hlavně krásné přírody a naprostého klidu. Cestou si ale prohlédneme také řadu nedávno obnovených památek, které připomínají, že tu kdysi bylo přece jen o dost živěji.

 • Soutěž

Přehrát vše