iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 3. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

35 hlasů
10889
zhlédnutí

Toulavá kamera

Heřmanův Městec — Suchary z Lomnice nad Popelkou — Výstava Čtyřlístku — Vrch Boreč — Valašské muzeum — Vysočinou na běžkách

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Heřmanův Městec

  1:32 do playlistu

  Heřmanův Městec
  Heřmanův Městec na úpatí Železných hor láká milovníky turistiky ve všech ročních obdobích. Na krásnou přírodu i na řadu vzácných pamětihodností. Právě ty jsou v mnohem unikátní. Můžete se projít po jednom z největších židovských hřbitovů ve střední Evropě.

 • Suchary z Lomnice nad Popelkou

  5:12 do playlistu

  Suchary z Lomnice nad Popelkou
  Slovo suchar mnohým z nás připomíná období dietní stravy. My vás ale zavedeme do Lomnice nad Popelkou, kde jsou místní suchary nejen slavnou tradiční specialitou, ale také vyhledávanou dobrotou. A to už víc než 200 let.

 • Výstava Čtyřlístku

  8:58 do playlistu

  Výstava Čtyřlístku
  Kdo z nás trochu odrostlých by neznal Pinďu, Bobíka, Myšpulína nebo slečinku Fifinku. Legendární hrdinové Čtyřlístku nám dělají společnost už přes čtyři desítky let. Setkat se s nimi můžeme také na výstavě, kterou připravili v Muzeu hlavního města Prahy.

 • Vrch Boreč

  12:49 do playlistu

  Vrch Boreč
  Tajemně působí na komejdoucí vrch Boreč v Českém středohoří. I když ne po celý rok. V létě je docela nenápadný, pozornost začne poutat, když se teploty začnou blížit k nule nebo slezou pod ní. To se pak začnou dít věci. Do dění vstoupí celá řada puklin na povrchu, které najdeme už na úpatí, ale i na zbytku kopce.

 • Valašské muzeum

  16:24 do playlistu

  Valašské muzeum
  Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí výlety v duchu cest pana Broučka proti proudu času už dlouho. Ke krásným chalupám teď přibyla unikátní expozice. Jmenuje se Městečko pod Radhoštěm a mapuje sedm století zdejší historie.

 • Vysočinou na běžkách

  20:06 do playlistu

  Vysočinou na běžkách
  Na sklonku zimy si ještě trochu užijeme lyží. Vypravíme se s nimi na Vysočinu, k Humpolci. Nadmořská výška tady sice neláme žádné rekordy, ale pro milovníky bílé stopy tu i tak dokázali připravit zajímavé trasy. Zatím jsou dvě a jejich délka je kolem sedmi desítek kilometrů.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související