iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2010
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

87 hlasů
9448
zhlédnutí

Toulavá kamera

Kamenec v Orlických horách — Výstava: Karel Škréta — Brněnské podzemí — První Valašské Motomuzeum — Lipno — Grabštejn

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kamenec v Orlických horách

  1:15 do playlistu

  Kamenec v Orlických horách
  Kamenec v Orlických horách patří k těm méně známým místům. Bývala to dřevařská vesnička, ve které do druhé světové války žila zhruba stovka německých obyvatel. Po jejich odsunu začaly chalupy chátrat a život sem vrátil až dětský tábor, který funguje od roku 1955 a postupně se proměnil v turistickou základnu.

 • Výstava: Karel Škréta

  5:06 do playlistu

  Výstava: Karel Škréta
  Jedním z nejuznávanějších českých malířů je Karel Škréta. U příležitosti čtyřstého výročí jeho narození připravila Národní galerie velkolepou výstavu, která zaplní jízdárnu Pražského hradu i jízdárnu Valdštejnskou. K vidění na ní budou obrazy z kostelů, galerií i soukromých sbírek.

 • Brněnské podzemí

  8:54 do playlistu

  Brněnské podzemí
  Brňanům i návštěvníkům moravské metropole se pomalu začíná otvírat tamní podzemí. Představíme vám jeho jednotlivé části. Začneme v kostnici u kostela sv. Jakuba, kde se začalo pohřbívat zřejmě už ve 14. století. Pak nahlédneme do sklepa domu Mincmistrů, kde jsou k vidění i fragmenty staré gotické kaple.

 • První Valašské Motomuzeum

  12:42 do playlistu

  První Valašské Motomuzeum
  Pro motorky se Miroslav Tomanec ze Seninky na Vsetínsku nadchl už v dětství. A tahle záliba mu vydržela dodnes. Ve své sbírce má úctyhodné tři stovky veteránů a vzácných kousků. Stovku z nich už vystavuje ve svém muzeu. A ty další čekají na různé opravy, úpravy a návrat zašlého lesku.

 • Lipno

  16:37 do playlistu

  Lipno
  Lipenská nádrž patří už léta k oblíbeným výletním cílům. Na své si tu přijdou jachtaři i milovníci dalších vodních sportů, v okolí pak cyklisté i milovníci in line bruslí. V zimě se pak hladina změní ve velké kluziště.

 • Grabštejn

  20:21 do playlistu

  Grabštejn
  Hrad Grabštejn zdobil sever Čech už ve třináctém století. Tehdy patřil rodu Donínů. Renesanční kabát mu při nákladně přestavbě v 16. století oblékl Jiří Mehl ze Střelic. Ale moc dlouho si ho neužil. Peníze nestačily, a tak musel své přepychové sídlo prodat.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související