Nahrávám video

24. říjen 2010

Obsah dílu

Nové Město na Moravě — Krkonoše údolím Bílého Labe — Seismická stanice u Kašperských Hor — Jachta Vltava — Ostrov na Karlovarsku — František Křižík

Části dílu

01:20
Nové Město na Moravě
  Nové Město na Moravě je známé hlavně milovníkům lyžařských sportů. Zajímavostí v něm ale celou řadu najdou i ti, kteří lyžování zrovna neholdují. My se zastavíme v Horáckém muzeu, kde sice na lyžování taky narazíme, ale dozvíme se tam i mnohé o tom, jak se na Vysočině dříve žilo.
  05:11
  Krkonoše údolím Bílého Labe
   V Krkonoších vás tentokrát provedeme údolím Bílého Labe. Na turistické cestě, která byla zprovozněna už v roce 1891, nás čekají mnohé přírodní krásy. Vyrazíme od Špindlerovy boudy, kde kdysi vedla kupecká stezka a překračovaly se tu hranice s Polskem.
   09:02
   Seismická stanice u Kašperských Hor
    Už půl století funguje u Kašperských Hor seismická stanice. A patří k těm nejúspěšnějším na světě. Podle statistik změřila nejvíc zemětřesení ze všech podobných stanic pracujících po celé planetě.
    12:54
    Jachta Vltava
     Jachta Vltava se narodila v roce 1935. Takže letos slaví 75. narozeniny. Může se pochlubit tím, že byla první československou námořní jachtou a hned v prvním roce svého života se stala mistryní Jadranu. Natřela to ve velké regatě všem jugoslávským, na moře zvyklým konkurentkám.
     16:51
     Ostrov na Karlovarsku
      Ostrov na Karlovarsku je městem s dlouhou historií. Turisty láká především jeho stará část. Pozornost si ale zaslouží i ta nová, která vyrostla v polovině minulého století doslova na zelené louce. Byla vybudována především pro zaměstnance jáchymovských uranových dolů a stavitelé na ní rozhodně nešetřili.
      20:37
      František Křižík
       V Plánici nedaleko Klatov se narodil jeden z našich nejvýznamnějších vynálezců František Křižík. V rodném domě dnes funguje jeho muzeum.
       24:26
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        31. říjen 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám