iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 9. 2010
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

57 hlasů
13197
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Stránov — Výstava papírových modelů — Plavba po Ploučnici — Mosty na Děčínsku — Hrnčíř Petr Volf — Kašperské Hory

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Stránov

  1:18 do playlistu

  Zámek Stránov
  Zámek Stránov na Mladoboleslavsku pamatuje hodně historických událostí i majitelů. Tím posledním před znárodněním byl podnikatel Josef Šimonek, který ho zakoupil pro svého syna. Šimonkovi se na Stránov vrátili v roce 2003 a hned o rok později ho zpřístupnili veřejnosti.

 • Výstava papírových modelů

  5:07 do playlistu

  Výstava papírových modelů
  Do světa fantazie a tvořivosti se přeneseme v pražském Muzeu policie České republiky. Právě tam totiž probíhá výstava papírových modelů. Exponáty jsou vskutku unikátní. Nejstarší vystřihovánky například pocházejí z bývalé Německé demokratické republiky.

 • Plavba po Ploučnici

  9:00 do playlistu

  Plavba po Ploučnici
  Romantickou plavbu si dopřejeme po toku Ploučnice mezi obcemi Noviny pod Ralskem a Brenná. Narazíme na krásnou přírodu, hned na začátku nás čeká Čertova stěna, tedy unikátní místo, kde řeka protéká otvorem proraženým ve skále.

 • Mosty na Děčínsku

  12:52 do playlistu

  Mosty na Děčínsku
  Naše poslední město na Labi – Děčín, se může pochlubit řadou unikátních mostů. Přes Jílovský potok můžete například přejít po Ovčím můstku. Vyrostl už v roce 1561 a sloužil hlavně pro převádění stád.

 • Hrnčíř Petr Volf

  16:43 do playlistu

  Hrnčíř Petr Volf
  Petru Volfovi učarovalo jedno z nejstarších řemesel – hrnčířina. Kameninu, kterou používaly hospodyňky v kuchyni běžně ještě na počátku 20. století, vypaluje pěkně postaru, ve velké kasselské peci.

 • Kašperské Hory

  20:37 do playlistu

  Kašperské Hory
  K chloubám Šumavy patří také Kašperské Hory, jedno z nejvýše položených gotických měst u nás. Jeho historie je spojována nejčastěji s rýžováním zlata. To v téhle oblasti získávali už Keltové. Ve čtrnáctém století patřily Kašperské Hory k největším zlatonosným revírům v Evropě.

 • Soutěž

Přehrát vše