iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 9. 2010
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

56 hlasů
9777
zhlédnutí

Toulavá kamera

Kolín — Berlova Vápenka — Máslovice — Značkaři — Svatá Zdislava z Lemberka — Novohradsko na kole

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kolín

  1:18 do playlistu

  Kolín
  Město Kolín vzniklo už ve 13. století. Založil ho nejspíš spolu s mnoha dalšími panovník Přemysl Otakar II. Dlouhou historii připomíná celá řada památek. Nejvíce asi chrám svatého Bartoloměje na náměstí.

 • Berlova Vápenka

  5:00 do playlistu

  Berlova Vápenka
  Do Třemošnice na úpatí Železných hor tentokrát vyrazíme za historií těžby vápence. V prostorách bývalé Berlovy vápenky tu totiž otevřeli muzeum plné zajímavých exponátů i informací. Vápenka vyrostla na konci 19. století a fungovala až do roku 1960.

 • Máslovice

  8:50 do playlistu

  Máslovice
  Máslovice nedaleko Prahy jsou malebnou obcí, do které mnoho návštěvníků láká muzeum másla. Ale název obce nemá s máslem nic společného. Podle všeho totiž pochází od jména dávných majitelů obce a celého panství.

 • Značkaři

  12:38 do playlistu

  Značkaři
  Zhruba tisícovka značkařů Klubu českých turistů má zásluhu na tom, že se po dobře značených cestách dostaneme bez bloudění se spoustě zajímavých míst. Můžeme se pochlubit tím, že naše turistické značení je považováno za jedno z nejlepších na světě.

 • Svatá Zdislava z Lemberka

  16:31 do playlistu

  Svatá Zdislava z Lemberka
  Svatá Zdislava proslula hlavně svou péčí o všechny potřebné, hlavně chudé a nemocné. Je také patronkou Liberecka, kde její odkaz připomíná několik památek. Jednou z nich je hrad Lemberk.

 • Novohradsko na kole

  20:25 do playlistu

  Novohradsko na kole
  Kraj Novohradských hor s mnoha přírodními krásami a také řadou pamětihodností jsme už také navštívili. Dnes rozšíříme naši nabídku poznávání o tu pro cyklisty, pro které je tu připravena řada tras vedoucích třeba po signálkách vyhrazených dřív hlavně Pohraniční stráži.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související